Aranżacje łazienki. Łazienka w dekoracjach

Wygodne łazienki już mamy. Teraz marzymy o odrobinie luksusu. Aranżacja łazienki eleganckiej nie musi nas wiele kosztować. Wystarczy kilka dekoracyjnych przedmiotów, stylowy mebel i szykowny kolor do łazienki. Prawie każda łazienka może być dekoracyjna. Sposób na luksus niewielkim kosztem: inspirujące aranżacje łazienki, zdjęcia łazienek i podpowiedzi dekoratorki.

Łazienka aranżacje
Łazienka
Łazienka
Łazienka
Łazienka

Nie wierz w to, że tylko ogromny salon kąpielowy może być luksusowy. Aranżacje łazienki nawet małej też mogą być eleganckie. To się dziś liczy w urządzaniu, bo łazienka przestała być wyłącznie miejscem do mycia się. Staramy się stworzyć w niej warunki do relaksu ciała i duszy. Stawiamy na łazienki komfortowe i piękne. Ważny jest nastrój pasujący do naszych oczekiwań. Jak go stworzyć? Dekorujemy łazienki za pomocą dodatków, oryginalnych mebli, światła i ulubionego zapachu. Podczas aranżacji łazienek warto zadbać o w miarę jednorodny styl wnętrza, gdyż na niewielkiej powierzchni łatwo spowodować chaos estetyczny.

Aranżacje łazienki: dekoracje do łazienki eleganckiej

Aranżacje łazienki stylowej zacznijmy od wyboru mebli i wyposażenia. Doskonale sprawdzą się tu niewielkie sprzęty przeznaczone w zasadzie do pokoju. Minitoaletka lub konsolka, krzesło albo fotel i stolik. Wzorzyste tkaniny na siedziskach dopasowane do kolorów łazienki dodadzą szyku. Podobny efekt uzyskasz dzięki barwnym tapetom (wodoodpornym). Na ścianach łazienki stwórz galerię starannie oprawionych grafik, obrazów, plakatów albo rozmaitej wielkości luster. Nikogo już nie dziwi w łazience kryształowy żyrandol rodem z salonu. Jego światło odbijające się w lustrze dodaje blasku łazience. Wykonując aranżacje łazienki stylowej nie zapominaj o zmysłowym oświetleniu - przydadzą się też kinkiety, które pozwolą wprowadzić intymny nastrój podczas kąpieli. Nie zapomnij o świecach i zapachach, bo luksusowa łazienka zawsze pięknie pachnie. Drobne akcesoria łazienkowe powinny być ze szlachetnych materiałów: szkła, ceramiki, kryształu lub kamienia. Wanna nie musi być droga, bo wszystkie robi się z takiego samego akrylu, lecz nie żałuj na baterie łazienkowe czy drewno na blat i podłogę. Nawet małą łazienkę możesz urządzić luksusowo niedużym kosztem. Pamiętaj, że w łazience bez okna wyściełane meble oraz grafiki mogą pokryć się plamkami pleśni. Ochronisz je przed tym, regularnie wietrząc pokrycia, zaś obrazki na papierze oprawiając w ramy ze szkłem. Elementy gipsowe jeśli masz takie w łazience pomaluj farbą wodoodporną.

Aranżacje łazienki i pomysłowe meble

Chcemy cię namówić w aranżacji łazienki na oryginalniejszy pomysł niż blat podumywalkowy czy szafka łazienkowa. Poszukaj na targu staroci, strychu lub w antykwariacie starej komody. Zniszczony mebel będzie kosztował niewiele, ale ty będziesz musiała włożyć w nią trochę swojej pracy. Mebel należy starannie oczyścić, oszlifować papierem ściernym i zabezpieczyć powierzchnię woskiem, olejem lub farbą. Wybraną wcześniej umywalkę nablatową przymierz do komody, wytnij otwór na syfon, zamocuj i gotowe. Zwykle traci się przy tym górny rząd szuflad, ale można je uratować, skracając ich długość. Takie małe szufladki przydadzą się na drobiazgi. Jeśli chcesz mieć naprawdę elegancką łazienkę, zapomnij o pralce stojącej na widocznym miejscu. Urządzenie schowaj w zabudowie (pod blatem umywalkowym albo w szafie) lub przenieś do kuchni. Pralka włączona w kuchenny ciąg szafek jest bardziej na miejscu niż w łazience. Odzyskany metraż możesz przeznaczyć na coś równie praktycznego jak ozdobnego do łazienki, np. przeszkloną szafę na ręczniki i kosmetyki albo fotel.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Materiały prasowe firm, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Sylwester Rejmer, Photos.com, Piotr Mastalerz, Andrzej Szandomirski, Aleksandra Urban

POLECANE ARTYKUŁY