Współczesne aranżacje łazienek chcą być luksusowe, ale bez ostentacji. Projektując łazienki stawiamy na nowoczesność, ale i elegancję. Nowoczesne łazienki lubią kontrasty, widać to zarówno w łączeniu materiałów wykończeniowych: kamienia ze szkłem, ceramiki z drewnem, jak i kolorów np. czerni z bielą. Biały, szary, czarny to najpopularniejsze kolory w łazience. Zastosowanie kontrastowej i zdecydowanej kolorystyki sprawia, że aranżacje łazienek nabierają głębi. Sporo osób wybiera do łazienki połączenia mocnej czerwieni czy turkusu z bielą lub klasyczne zestawienie czerwieni z bielą. Dzięki temu nowoczesne łazienki są proste i minimalistyczne, ale jakże eleganckie.

Nowoczesne aranżacje łazienek

Oglądając zdjęcia łazienek można zauważyć wprowadzanie do nich ciekawych materiałów wykończeniowych. Zwykła glazura, terakota i gres są passé. Łazienka, która aspiruje do bycia salonem kąpielowym, ma często materiały stanowiące bazę dla dizajnerskich wnętrz. Przykładowo kamienna ściana o wyraźnej fakturze (podświetlona tak, by wydobyć urodę naturalnego surowca) to przeciwwaga dla gładkiej, betonowej wylewki na podłodze i lśniących, nieskazitelnych powierzchni lakierowanych mebli oraz ceramiki łazienkowej. Surowego beton często gości na ścianach i podłodze łazienki. Taki wystrój łazienki łagodzą drewniane elementy wyposażenia i dekoracje. W minimalistycznie urządzonej łazience sprawdzi się też kolorowa ceramika łazienkowa. Dodatki powinny stylem oraz wykończeniem nawiązywać do całego wystroju łazienki. Modne aranżacje łazienek mają zapewnić kontakt z naturą oraz idealną czystość form.

Nowoczesna łazienka: geometria i przestrzeń

Nowoczesne łazienki często są projektowane w duchu zen. Surowość stylu określanego jako „zen” łączy się z komfortem użytkowania łazienki. Aby osiągnąć ten efekt, musimy dysponować większą przestrzenią na urządzenie łazienki, do której „wpuścimy” ascetyczne, geometryczne formy bez dekoracji oraz oszczędną kolorystykę. Najistotniejsza jest jednak w urządzaniu łazienki spójność poszczególnych elementów wyposażenia, np. rysunek umywalki stanowiący powtórzenie kształtu wanny.