Nowoczesna łazienka jest przede wszystkim funkcjonalna i dobrze przemyślana. Wśród trendów w aranżacji łazienki dominuje biel, jasne kolory, meble o geometrycznych kształtach i starannie dobrana armatura i dodatki. Jednak coraz częściej obok tego typu projektów wnętrz pojawiają się aranżacje łazienek z mocnymi kolorami, motywami kwiatowymi, cegłą i tapetą w roli głównej.

Nowoczesna łazienka: zamiast płytek - tapeta, cegła i farba na ścianie

Płytki na ścianie w łazience to jedno z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych rozwiązań w polskich domach. Początkowo pojawiały się one na ścianach sięgając do samego sufitu, teraz układamy je maksymalnie do wysokości drzwi, pozostałą przestrzeń malując farbą czy pokrywając np. stiukiem. Projektanci idą jednak dalej proponując ciekawsze i oryginalniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest położenie cegły na ścianie lub kilku ścianach w łazience. Rozwiązanie to, o ile cegła jest dobrze zabezpieczona, jest bardzo funkcjonalne i wprowadza do wnętrza klimat industrialny. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest tapeta zamiast płytek. Jest to prosty sposób na charakterystyczny i oryginalny wystrój naszej łazienki, który możemy zmienić kiedy tylko nam się znudzi. Alternatywą dla płytek może być również zmywalna farba przeznaczona do pomieszczeń narażonych na wilgoć. Jednak decydując się na to rozwiązanie lepiej zastosować je na ścianach, na których nie znajduje się wanna, umywalka czy WC, oczywiście z powodów czysto praktycznych. W końcu zacieki po wodzie nie prezentują się zbyt estetycznie.

Aranżacje łazienki: mocne kolory i motywy florystyczne w roli głównej!

Nowoczesna aranżacja łazienki to nie tylko biel, prostota i minimalizm. Coraz częściej do nowoczesnych łazienek wkraczają mocne kolory, w formie dodatków dekoracyjnych lub jako główny element, nadający charakter całemu pomieszczeniu. Prawdziwym hitem w aranżacji łazienki jest kolor żółty, który doskonale komponuje się zarówno z bielą, czernią, jak i szarością. Nadal dużą popularnością w nowoczesnej łazience cieszy się fiolet wraz ze wszystkimi swoimi odcieniami. Jest on szczególnie doceniany w aranżacjach łazienek z dekoracyjnymi płytkami z motywami florystycznymi w roli głównej. Ten rodzaj kafelków powrócił do łask i pojawia się w nowoczesnych łazienkach w nowej odsłonie. Motywy kwiatowe nadają pomieszczeniu lekkości i wprowadzają romantyczny wystrój. W galerii prezentujemy 10 zdjęć łazienek: ciekawych pomysłów na nowoczesne aranżacje.

Płytki do łazienki z motywem kwiatowym. 13 POMYSŁÓW na aranżacje!