ARANŻACJA ŁAZIENKI w stylu orientalnym. Kolonialne meble łazienkowe

Daleki Wschód w aranżacji łazienki ubrany został w błękit. Wszystko jest możliwe, jeśli w neutralnym wnętrzu pojawią się drewniane meble łazienkowe, kolonialne akcenty i orientalne dodatki. Łazienka jest urządzona we wschodnim stylu.

łazienka
Łazienka

Podobaja ci się aranżacje łazienki w orientalnym stylu? Nie ma nic przyjemniejszego niż oglądanie konsekwentnie i oryginalnie urządzonego wnętrza... na łamach czasopism. Gdy sami mamy podjąć decyzję dotyczącą  naszej aranżacji łazienki, przypominamy sobie o wygodzie, doceniamy klasykę i trochę boimy się śmiałych kroków. Nic na siłę! Oto przykład, jak rozsądnie zaplanowana łazienka – prosta, o stonowanej, beżowej kolorystyce – nabrała rumieńców dzięki egzotycznym elementom aranżacji. Wystarczyły drewniane meble łazienkowe w kolonialnym stylu i orientalne dekoracje.

Aranżacja łazienki w stylu orientalnym: zobacz film

Zobacz inny pomysł, jak urządzić małą i wąska łazienkę w stylu orientalnym. Zajrzeliśmy do wąskiej łazienki przy sypialni, którą udało się w atrakcyjny sposób przemienić w pokoik łazienkowy w stylistyce z dalekiego wschodu, z prysznicem w kształcie obrazu.

NIE PRZEGAP

Aranżacja łazienki: drewniane meble łazienkowe

Stan wyjściowy łazienki nie jest bez znaczenia - ściany tylko do pewnej wysokości pokryte płytkami, lustrzana tafla we wnęce i wyodrębnienie mozaiką strefy wanny dawały stylistce szerokie pole do popisu. Justyna zdecydowała się na wprowadzenie do aranżacji łazienki ciemnych drewnianych mebli w stylu kolonialnym, które zwykle spotykamy w pokoju dziennym. Ławeczka w łazience? Czemu nie, jeśli zachowuje lekkość pozostałych elementów. Rolę dodatków zagrała orientalna ceramika w błękitnym kolorze, pokryta delikatnymi motywami kwiatowymi. W sam raz na mydełka czy spinki Europejki przyzwyczajonej raczej do łąk pełnych bławatków niż pędów bambusa. I właśnie o łące nie wolno zapomnieć - bukiet kwiatów w zwykle ascetycznym wnętrzu łazienki nada mu zupełnie nowy ton.

To nam się podoba. Zalety aranżacji łazienki

  • Dobry punkt wyjścia – jasna i prosta łazienka może ukazać wiele twarzy, łatwo da się ją zmieniać. Zawsze warto jednak pamiętać, że ma służyć naszej przyjemności.
  • Pomysł na orientalną stylizację zmieniającą wnętrze – wprowadzenie kolonialnych drewnianych mebli łazienkowych „ustawiło” całą łazienkę, nadało jej egzotyczny charakter.
  • Błękit na sposób chiński – to nie jest barwa, która kojarzy nam się z Dalekim Wschodem, jednak idealnie ożywia stonowane wnętrze łazienki. Piękna orientalna porcelana w tym tonie skłania do myślenia o łączeniu motywów z różnych kultur i zachęca do spojrzenia na mieszkanie jako całość.
  • Zdjęcia zamiast okien – przestrzeń łazienki stworzona do relaksu powinna mieć „oddech”, być wolna od nadmiaru przedmiotów. Tutaj, dzięki fotografiom, wzrok może wędrować daleko.

Do tej stylizacji łazienki znakomicie pasuje określenie „multikulti”. Na znajomym gruncie pojawiły się elementy tak różne, jak rzymski szezlong, orientalna ceramika i grecki błękit. Unikałam nadmiernie ozdobnych form, dlatego łatwiej je zestawiać. Na błękitnej ścianie powiesiłam duże, czarno-białe zdjęcia, dzięki czemu łazienka zyskała nowoczesny rys, a płaska, nieużytkowa ściana nabrała głębi.

Justyna Smolec, stylistka

W aranżacji łazienki użyto: regał, ławka, świeca, Decoroom; kinkiet, Comech; kosz na bieliznę ze stelażem z bambusa, panel rzeźbiony, wazon drewniany, Agharta; misa: niebieska, beżowa, kubek, błękitny pojemnik w białe kwiaty, beżowy pojemnik w błękitne kwiaty, miseczka, Decolor; ręczniki: kąpielowy, mały, Lawenda; mydło, żel pod prysznic,  puder do kąpieli, Mydlarnia; czarno-białe zdjęcia, Galeria AmbientE; szpilka do włosów, grzebień, Red Onion; kwiaty dostarczyło Biuro Kwiatowe Holandia; klapki – własność stylistki.

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY