Kiedyś łazienka pełniła przede wszystkim funkcję miejsca zabiegów higienicznych, dzisiaj to nasza duma i chluba. A w wielu mieszkaniach łazienki zmieniają się w prawdziwe pokoje kąpielowe. W domu chcemy odpocząć po trudach dnia, a łazienka jest w nim jednym z ulubionych miejsc relaksu. Czysta, starannie zaplanowana, coraz częściej przez projektanta, sprzyja wyciszeniu.

Aranżacja łazienki: jakie są współczesne łazienki?

Po okresie eksperymentowania z kolorami, zdecydowana większość łazienek przybiera obecnie barwy ochronne - szarości, beże, biel, czasem odrobina kontrastowej czerni. Coraz śmielej sięgamy po drewno albo elementy ceramiczne doskonale je naśladujące. Kolor wprowadzamy w dodatkach, które łatwo zmienić. Powoli zaczynamy eksperymentować ze wzorami opłytek na podłodze. Cieszą nas powszechnie dostępne osiągnięcia techniczne takie jak: systemy podwieszane i podtynkowe, odpływy liniowe. Deszczownia i szybki przysznic stały się symbolem młodego, pełnego energii pokolenia.

Ekspert Ferro radzi: jak zmieniają się nasze łazienki?

Na przestrzeni kilkunastu lat wizerunek łazienki uległ znaczącym przeobrażeniom w zakresie wzornictwa, materiałów, zastosowanych technologii i funkcjonalności. Łazienki stały się tak samo ważne jak inne pomieszczenia w domu - zyskały większą powierzchnię, więcej światła, w wersji luksusowej połączono je nawet z sypialnią. Po zachwycie bogactwem form i kolorów nadeszły trendy polegające na maksymalnym upraszczaniu i geometryzacji. Ergonomia i funkcjonalność zyskały na znaczeniu, także w aspekcie rozwiązań adresowanych do coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa i osób niepełnosprawnych. Powoli dociera do nas również, że nasza woda jest nie tylko droga, ale równocześnie jej zasoby maleją, stąd szybki rozwój armatury oszczędzającej żużycie wody zarówno w domach, jak i miejscach publicznych.

Michał Kopeć - Kierownik Marketingu ds. Rozwoju Produktów Ferro S. A.

Ekspert Ceneo.pl radzi: jak Polacy kupują przez internet?

Od dwóch lat trwa prawdziwy boom na internetowe zakupy w kategoriach związanych z remontem i wyposażeniem wnętrz. Najpopularniejsze produkty w wirtualnych koszykach Polaków to właśnie akcesoria do łazienki. Klienci dostrzegli, że kupowanie w Internecie wanny czy kafelków nie różni się niczym od zamawiania innych towarów, a pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Nie musimy odwiedzać kilkunastu sklepów i pożyczać minivana - wszystko, co nam potrzebne, wyszukamy w jednym miejscu, z dostawą do domu. Osoby, którym nie wystarcza opis i zdjęcie produktu w sklepie internetowym, znalazły sposób na rozwianie wątpliwości. Podczas wizyty w sklepie stacjonarnym sprawdzają kolor płytki czy szerokość wanny, po czym wracają do domu i dokonują transakcji w sklepie online.

Joanna Heine - Kierownik Działu Rozwoju Produktów Ceneo.pl

Partnerami 15. urodzin M jak mieszkanie są: FERRO, Ceneo.pl