Trendy, które dominowały w aranżacji łazienek w 2014 roku, oscylują wokół nurtu natury, stylu eko oraz loftowych klimatów, łagodzonych ciepłą kolorystyką miedzi w dodatkach. Takie łazienki były najwyżej oceniane. Coraz częściej w 2014 roku pojawiały się też łazienki łączone z sypialnią. 

Łazienki w 2014 roku: styl eko i ZEN

Drewno i gres stylizowany na drewniany parkiet to surowce odkryte na nowo w modnych łazienkach 2014 roku. Inspiracje naturą w aranżacji łazienki łączono ze stylem orientalnym, japońskim i eko. Szara łazienka, wyłożona wielkoformatowymi gresami, to kolejny trend w aranżacji łazienek, który ma szansę przebić się również w kolejnych sezonach. Połączenie kolorystyki naturalnego drewna z bielą czy szarością ścian i podłóg, zapewniły łazienkom w 2014 roku efekt bezpiecznego komfortu i ponadczasowej stylistyki w klimatach ZEN.

Łazienki w 2014 roku: loft i otwarta przestrzeń

Nadal ogromną popularnością cieszą się płytki łazienkowe typu metro oraz te z fazą. W tym roku występowały w łazienkach już nie tylko w odsłonie klasycznej bieli, ale coraz częściej w pastelowych beżach czy fioletach. Surowa stylistyka wnętrz loftowych i idea otwartych przestrzeni wkradła się na dobre w stylistykę łazienek w 2014 roku. Coraz chętniej przestrzeń łazienki łączymy z częścią sypialnianą, a subtelne zasłony prysznicowe na stylizowanych, metalowych stelażach, stają się dodatkowym, onirycznym elementem dekoracji sypialni. Miedziana kolorystyka dodatków (grzejników, oświetlenia, lekkich stolików kąpielowych) w połączeniu z wolnostojącą wanną z lanego marmuru, szarością podłóg i drewnem szafek pod umywalkę, wprowadza pierwiastek elegancji i luksusu do naszych łazienek. Trend waloru i jakości czasu poświęconego na relaks powoli mości się w przestrzeni aranżacji współczesnej łazienki. Czy rozwinie się także w innych pomieszczeniach – pokaże rok 2015...