Aranżacja łazienki w stylu klasycznym, łazienka glamour czy pokój kąpielowy jak z pałacowej komnaty? Wystrój łazienki musi odpowiadać naszym potrzebom i oczekiwaniom. Jedni oczekują od tego wnętrza ożywienia i zastrzyku energii na cały dzień, inni wyciszenia i ukojenia podczas wieczornej kąpieli. Starannie urządzona łazienka może okazać się prawdziwą perełką architektury wnętrz. Zdobne baterie, oryginalne lampy czy efektowne dekoracje ścian mogą być jak biżuteria dla wnętrza. Jak zaaranżować łazienkę by była ona funkcjonalna i jednocześnie aspirowała do miana najpiękniejszego wnętrza domu?

Wystrój łazienki: klasycznie i modnie

Klasyka we wnętrzu może iść w parze z najnowszymi trendami w modzie. Jeśli dysponujemy większą powierzchnią łazienki, możemy zaaranżować ją jako ekskluzywny pokój kąpielowy. Wystrój łazienki nabierze wyjątkowego charakteru jeśli wzbogacimy go meblami pokojowymi. W klasycznej aranżacji łazienki świetnie zaprezentuje się bielona konsolka czy szafka. Przemalowane sprzęty z odzysku będą wyjątkową ozdobą łazienkowego wnętrza.

Aranżacja łazienki retro: pałacowa komnata

Gustujesz w pałacowych wnętrzach i jesteś miłośnikiem delikatnego przepychu we wnętrzu? Łazienka w stylu pałacowym z pewnością przypadnie Ci do gustu. Jeśli do nowoczesnej łazienki zdecydujemy się wprowadzić rozmach charakterystyczny dla stylu pałacowego, pamiętajmy o zachowaniu proporcji i potraktowaniu go jedynie symbolicznie. W małych wnętrzach prawdziwie pałacowy pokój kąpielowy może prezentować się nieco kiczowato. Czasem wystarczy klika drobnych akcentów, które podkreślą nasze upodobania i nadadzą wnętrzu łazienki wyjątkowego charakteru. Nieodzownymi kolorami stylu pałacowego jest srebro i złoto. To drugie, w aranżacji łazienki zaprezentuje się efektowniej. Do takiego wnętrza dobierzmy stylowe lub nowoczesne sprzęty łazienkowe. Dopełnieniem aranżacji łazienki w stylu pałacowym będzie lustro ze zdobną ramą, a wyjątkowy klimat do wnętrza wprowadzą stylowe kinkiety i żyrandole. Urządzając ekskluzywne wnętrze łazienki trzeba mieć się na baczności – zapomnij o pralce czy koszu na bieliznę pozostawionym na widoku. Jeśli nie mamy dla nich innego miejsca, ukryjmy ją za subtelną zabudową.

Łazienka w stylu glamour

Styl glamour to fascynacja teatralnością i barokowym przepychem zaprezentowanym w prostszej formie, ale z upodobaniem epatującymi błyszczącymi powierzchniami. Jeśli zdecydujemy się na łazienkę w stylu glamour, wprowadźmy do wnętrza rozmaite elementy o lśniącej powierzchni. Mogą to być płytki fazowane albo drobna mozaika. Meble możemy z powodzeniem polakierować na wysoki połysk. We wnętrzu w stylu glamour dopuszczalna jest mnogość luster, kryształów i srebra. Z powodzeniem możemy zrezygnować z oświetlenia podstawowego na rzecz licznych reflektorków, które podkreślą połyskliwość wykorzystanych materiałów. Do łazienki w stylu glamour wybierzmy dekoracje o kształtach inspirowanych barokiem, ale mocno przetworzonych.