Wygoda w kuchni: sprzęty Gorenje z praktycznymi funkcjami

 Nowoczesne AGD Gorenje

Z nowoczesnymi sprzętami Gorenje można urządzić wysmakowaną kuchnię - w dodatku pełną przydatnych funkcjonalności.

Fot. Firma Gorenje

Sprzęty domowe mogą być zarówno efektowne, jak i bardzo praktyczne. W pełni udowadnia to firma Gorenje. Poniżej przegląd najciekawszych rozwiązań, jakimi wyróżniają się urządzenia z jej oferty: od szuflad grzewczych przez chłodziarko-zamrażarki, piekarniki aż po okapy kuchenne i pralki.

Szuflady grzewcze – podgrzewanie, podtrzymywanie ciepła i domowy jogurt!

W kolekcji Gorenje by Starck znajdują się nowoczesne szuflady grzewcze, które stanowią dodatek do piekarników kompaktowych. Funkcja StayWarm odpowiada w nich za podtrzymywanie temperatury dań na poziomie 70 st. aż do momentu podania. Dzięki temu goście czy domownicy zawsze dostaną smakowity obiad. Inna opcja – WarmPlate – służy do podgrzewania naczyń w zakresie temperatur od 30 do 80 st. Nie pozostaje bowiem tajemnicą, że dania serwowane na ciepłych talerzach smakują o wiele lepiej. Podgrzewać można również filiżanki np. na aromatyczną kawę. Warto także zwrócić uwagę na program Yoghurt. Zgodnie z nazwą umożliwia samodzielne przygotowanie domowego jogurtu, co trwa około 4 godzin.

 Szuflady grzewcze Gorenje by Starck

Szuflady grzewcze dostępne są w kolekcji Gorenje by Starck

Fot. Firma Gorenje

Świeża żywność przez wiele dni – nowoczesne chłodziarko-zamrażarki

Chłodziarko-zamrażarki Gorenje pracują w oparciu o praktyczne funkcje, które pozwalają na dłużej zachować świeżość żywności. System MultiFlow 360° aktywnie reguluje nawiew, temperaturę oraz wilgotność powietrza, tak aby stworzyć idealne warunki do przechowywania żywności. Świetnie sprawdza się też technologia IonAir. Dzięki naturalnemu procesowi jonizacji w chłodziarce wytwarza się korzystny dla żywności mikroklimat. Powstający przy tym ozon zabija większość mikroorganizmów, które sprzyjają psuciu się jedzenia. Technologia IonAir eliminuje również nieprzyjemne zapachy.

Miłośnicy naturalnej chrupkości powinni zaś zwrócić uwagę na szufladę CrispZone. To jeden z największych na rynku pojemników do przechowywania żywności w chłodzie. Dodatkowo można indywidualnie regulować wilgotność, przez co warzywa i owoce są cały czas smaczne i chrupkie, jakby pochodziły prosto z ogrodu.

 Chłodziarko-zamrażarka z kolekcji Simplicity

Chłodziarko-zamrażarki z kolekcji Simplicity wyróżniają się minimalistyczną formą, która skrywa w środku zaawansowaną technologię.

Fot. Firma Gorenje

Również zamrażarki zostały w pełni dostosowane do wymagań użytkowników. Szuflada XXL SpaceBox wyróżnia się pojemnością aż 30 litrów, a ponadto zapewnia łatwy dostęp do przechowywanej żywności. W tak dużej przestrzeni można umieścić naprawdę okazałe produkty. Z kolei funkcja FastFreeze pozwala szybko zamrozić żywność w temperaturze -24 stopni, tak by udało się zachować cenne składniki mineralne.

Sprytne gotowanie i pieczenie

Płyty indukcyjne mają tę zaletę, że są dwukrotnie szybsze od gazowych, a ponadto bezpieczniejsze w użytkowaniu. Modele firmy Gorenje wyróżniają się też ciekawymi funkcjami znacznie usprawniającymi pracę w kuchni. Jedną z nich jest XpandZone, czyli powierzchnia XXL dla bardzo dużych garnków, brytfann i patelni. Dzięki niej można gotować na całej powierzchni pól indukcyjnych. Łączenie dwóch pól umożliwia też opcja BridgeZone - doskonała w przypadku podłużnych brytfann.

PowerBoost to zaś gotowanie z większą mocą, czyli funkcja przyspieszonego grzania. Na przykład 2 litry wody można zagotować zaledwie w 4,2 minuty. Z kolei praktyczny timer pozwala ustawić pracę płyty maksymalnie na 99 minut. Jeśli więc wiadomo, że gotowanie potrawy zajmuje określoną ilość czasu, wystarczy włączyć timer i zająć się czymś innym. Płyta automatycznie wyłączy się po upływie czasu, sygnalizując to dźwiękiem.

Równie istotny jak płyta grzewcza jest funkcjonalny piekarnik. Modele firmy Gorenje wyróżniają się specyficzną konstrukcją w środku - HomeMade. Zaokrąglone ścianki i sklepienie inspirowane są formą tradycyjnego pieca opalanego drewnem. Taki kształt zapewnia lepszą cyrkulację powietrza oraz smaczniejsze dania.

Piekarniki Gorenje są też bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Funkcja AquaClean polega na tym, że do środka wystarczy wstawić brytfannę z wodą (0,5 litra). Przez pół godziny w temperaturze 70 stopni wytwarza się para wodna, która zmiękcza zabrudzenia. Po zakończeniu programu można je bez wysiłku usunąć miękką ściereczką i co ważne, bez dodatku detergentu.

Warto też zwrócić uwagę na wysokiej klasy powłokę SilverMatt, która jest odporna na bardzo wysokie temperatury – np. podczas czyszczenia pirolitycznego przy 500 st.

 Płyta indukcyjna Gorenje by Starck

Płyta indukcyjna z kolekcji Gorenje by Starck wyróżnia się lustrzaną powierzchnią

Fot. Firma Gorenje

Czyste powietrze w kuchni – nowoczesne okapy kuchenne

Okapy kuchenne Gorenje produkowane są przede wszystkim z dwóch materiałów: stali nierdzewnej oraz szkła. Dużym ułatwieniem jest funkcja AdaptAir, czyli czujnik, który automatycznie uruchamia okap, jeśli jest to konieczne. Metalowe filtry ze stali nierdzewnej można łatwo wyjąć i umyć ręcznie albo w zmywarce. Z kolei lampki użyte w konstrukcji to energooszczędne halogeny bądź LED-y, emitujące mocne i jaskrawe światło.

Wygodne pranie i suszenie

Nowoczesne pralki Gorenje na bieżąco dostosowują swoją pracę do ilości oraz rodzaju bielizny. Odpowiadają za to liczne czujniki w technologii sensorowej SensorIQ. Funkcja TotalWeight modyfikuje parametry prania zależnie od wagi ubrań. Dlatego nawet przy mocno wypełnionym bębnie pranie będzie czyste i pachnące. Z kolei opcja AdaptWash zapamiętuje wybrane parametry w ramach programu, tak więc nie trzeba ich na nowo określać przy kolejnym praniu.

 Nowoczesna pralka Gorenje z kolekcji Simplicity

Pralka z kolekcji Simplicity to wyrazisty akcent w aranżacji.

Fot. Firma Gorenje

Warto także zwrócić uwagę na funkcję SterilTub. W pralce lubią się gromadzić bakterie i inne szkodliwe mikroorganizmy. Wspomniany program SterilTub przy pustym bębnie eliminuje wszelkie bakterie. W ten sposób można się łatwo pozbyć także nieprzyjemnych zapachów. Miłośnicy ekologii docenią zaś system DSS (Detergent Saving System), który w pełni wykorzystuje środki piorące, co zapobiega ich stratom podczas pobierania wody przez pralkę.

Również suszarki Gorenje zapamiętują funkcje wybierane przez użytkowników (AdaptDry). Ponadto jako jedyne sprzęty gospodarstwa domowego wykorzystują zarówno chłodzące, jak i grzejne właściwości pompy ciepła, przez co pracują wydajnie i energooszczędnie.

Ocena: 0
Zdjęcia: Firma Gorenje

POLECANE ARTYKUŁY