Wyciskarka do soków: porównanie wyciskarek do owoców i warzyw

Wyciskarka do soków powinna znaleźć się w wyposażeniu kuchni każdego, kto ceni sobie zdrowe odżywianie oraz chce samodzielnie zadbać o zdrowie i urodę. Wyciskarka do soków pozwoli nam cieszyć się świeżymi sokami z owoców i warzyw, zachowując przy tym ich wszelkie właściwości odżywcze. Jaką wyciskarkę do soków wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Specjalnie dla Was sprawdzamy 9 modeli wyciskarek do soków dostępnych na rynku: zapoznaj się więc z naszym porównaniem wyciskarek!

Wyciskarka Zelmer Juice Maker One
Wyciskarka Hurom HG 2G
Wyciskarka Kuvings B6000
Wyciskarka Gotie GSJ 500G
Wyciskarka Tefal ZC 500

Wyciskarka do soków bardzo często mylona jest z sokowirówką. W rzeczywistości są to jednak dwa zupełnie różne urządzenia. Choć oba mają za zadanie wyciśnięcie soku, uzyskane efekty znacząco się różnią. Standardowa wyciskarka do soków wyposażona jest w twardą śrubę, dzięki czemu może zgniatać nie tylko najtwardsze warzywa i owoce, ale także nasiona i liście. Uzyskany w tej sposób napój ma intensywny smak, aksamitną konsystencję, jest pełen wartości odżywczych i witamin. Soki, które możemy samodzielnie wycisnąć w domowym zaciszu dzięki wyciskarce do soków to źródło dobrego samopoczucia, urody i zdrowia.

Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka

Którą wybrać? Zapoznaj się z naszą galerią!

Wyciskarka do soków: o czym warto wiedzieć?

Wyciskarki do soków różnią się nie tylko pod względem ceny czy wyglądu, ale przede wszystkim funkcjami. Niektóre sokowirówki idealnie nadają się do zgniatania owoców i warzyw, inne będą specjalizowały się także w wyciskaniu soków z nasion i liści. O czym warto wiedzieć przed zakupem wyciskarki do sokówi na co zwrócić uwagę podczas zakupu sokowirówki?

Sprawdź również: Kuchnia - galeria inspiracji!

  • Sercem każdej wyciskarki do soków jest tzw. ślimak, czyli mocny wałek ślimakowy, który miażdży produkty, a potem wyciska z nich 2 razy więcej soku niż sokowirówka. Wyciskarka do soków pracuje na wolnych obrotach, zatem podczas pracy nie wydziela się nadmierne ciepło niszczące cenne witaminy. Dzięki wolnoobrotowemu silnikowi pracuje bardzo cicho.
  • Ultem. Wysokowytrzymałe tworzywo (prod. General Electric), wielokrotnie twardsze niż plastik, nie reaguje z kwasami. Wolny od BPA (bisfenol A, związek stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, uznany za szkodliwy).
  • Soki z wyciskarek są esencjonalne, pełne zdrowych składników: antyoksydantów (działają antynowotworowo, opóźniają starzenie), błonnika (wspomaga pracę układu pokarmowego, odtruwa), witaminy C (wzmacnia odporność, dodaje energii), beta-karotenu (regeneruje skórę, dodaje wigoru), polifenoli (poprawiają samopoczucie, dbają o układ krwionośny, odmładzają).

Sokowirówki i wyciskarki do soków

Zapoznaj się z naszą galerią!

Ocena: 4,5
Opracowanie: Anna Rychlewicz Źródło: M jak mieszkanie 08/2015 Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY