Wagi kuchenne są najdokładniejszym elektronicznym pomiarem, niezbędnym w kuchni - ale dziś to także ważne designerskie akcesorium dekoracyjne do kuchni. W kuchennym wyposażeniu nie możne zabraknąć dokładnej, ale i ładnej wagi kuchennej. Dostępność kolorów, modeli, funkcji wag jest bardzo duża, a my doradzamy, co warto wiedzieć, żeby kupić dobrą wagę kuchenną za rozsądną cenę.

Wagi kuchenne: co warto wiedzieć

  • Wagi kuchenne: jednostki miary. Skrót lb oznacza funt– jednostkę masy stosowana w krajach anglosaskich (wywodzi się od dawnej rzymskiej jednostki masy„libra”), 1 lb = ok. 0,45 kg. Oz to uncja, czyli 28,35 g.
  • Wagi kuchenne: wskaźnik przeciążenia. Na wyświetlaczu wagi z taką funkcją, w przypadku przekroczenia maksymalnego obciążenia, pojawia się informacja o błędnym odczycie. W wadze bez tej funkcji. jesteśmy nieświadomi zafałszowanego wyniku.
  • Wagi kuchenne: tarowanie. Pozwala na pokazanie ciężaru produktów bez wagi pojemnika, w jakim się one znajdują. Niektóre wagi można tarować przed dodaniem każdego kolejnego produktu do misy.
  • Wagi kuchenne: wskaźnik zużycia baterii. To ważna funkcja, ponieważ wyczerpujące się baterie zazwyczaj oznaczają niedokładny pomiar.