Projekt kuchni często przysparza nam sporo problemów. Zastanawiamy się nad funkcjonalnym rozmieszczeniem sprzętów kuchennych, przywiązujemy uwagę do kolorystyki kuchennego wnętrza i panujemy zagospodarowanie strefy jadalnej. W zależności od stylistyki kuchni możemy zdecydować się na proste fronty kuchennej zabudowy, lub formy bardziej fantazyjne i kolorowe, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. A co powiecie na kolorową lodówkę? Zobaczcie pomysły na szybką metamorfozę kuchni za pomocą kolorowych lodówek i specjalnych naklejek na chlodziarki!

Metamorfoza kuchni z wykorzystaniem... lodówki

Lodówka to absolutnie niezbędny element w każdej kuchni. W zależności od projektu kuchni możemy zdecydować się na model wolnostojący lub też lodówkę do zabudowy. Jeśli chcemy jednak nadać naszej kuchni nieco designerskiego wyrazu możemy postawić na lodówkę nieco bardziej oryginalną, niebanalną, inną. Jaką? Kolorową! Producenci lodówek uciekają się do tworzenia pomysłowych funkcji, które mają zachęcić nas do zamiany lodówki na nowszy model. Tymczasem, jeśli stara lodówka spełnia swoją funkcję techniczną, a jedynie jej wygląd pozostawia wiele do życzenia, możemy to w prosty sposób zakamuflować. Chcąc jednak mieć lodówkę niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju, możemy pokusić się o specjalne naklejki na lodówki czy magnesy. Takie rozwiązanie daje nam nieograniczone możliwości zdobienia naszego sprzętu i nadawania mu indywidualnego charakteru. Naklejki na lodówki to świetny sposób na odnowienie starej lodówki, ale także nadanie wyjątkowego charakteru tej nowej.

Maty magnetyczne i naklejki na lodówki: hit w dekoracji kuchni

Wygląd starej lodówki odmienimy w bardzo prosty sposób. Pomocne okażą się efektowne naklejki na lodówki czy maty magnetycznej. Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób pozwoli nam na szybkie odmienienie klasycznej białej czy srebrnej lodówki w największą dekorację wnętrza. Decydując się na maty magnetyczne, w każdej chwili możemy przeprowadzić ekspresową metamorfozę wnętrza i dowolnie odmienić wygląd kuchennego sprzętu. Magnes możemy zdjąć w dowolnym momencie i założyć go ponownie, bez pozostawienia żadnych śladów. Dzięki matom czy naklejkom na lodówki, w prosty sposób ukryjemy wszystko to, co jest do ukrycia. Produkty te najczęściej pokryte są laminatem, który chroni jest przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zabezpiecza front lodówki przed zarysowaniami. A co z czyszczeniem ozdobionej lodówki? Elementy pokryte laminatem wystarczy czyścić na za pomocą wilgotnej szmatki. Jeśli nasza lodówka wyposażona jest w rączki czy wyświetlacze, za pomocą nożyka do tapet, w prosty sposób możemy wyciąć w naklejce potrzebne otwory. Naklejki, podobnie jak maty magnetyczne, możemy łatwo usunąć, nie pozostawiając na lodówce śladów kleju, z tą różnicą, że naklejka nie będziemy mogli ponownie wykorzystać.