Dlaczego przygotowania świąteczne mają być męczące i zniechęcające?  Może do tej pory tak było, ale teraz nowoczesne gadżety kuchenne bardzo ułatwiają pracę. Dodatkowo gadżety kuchenne potrafią być piękne i stylowe. Nowoczesne i retro. Producenci zapewniają, że nowoczesne gadżety kuchenne, dzięki właściwościom materiałów, z których są wykonane  bardzo łatwo utrzymać w czystości. Nie zmęczymy się więc tak jak używając tradycyjnych, a i przyjemność będzie znacznie większa z posługiwania się nowoczesnymi i kolorowymi gadżetami. Uwaga: stosowanie stylowych gadżetów kuchennych grozi nam tym, że nie będziemy mogli opędzić się od nadmiaru pomocników – ochotników.

Stylowe gadżety kuchenne z silikonu

Łatwość posługiwania się silikonowymi formami do wypieków powoduje, że z zupełnie innym nastawieniem podchodzimy do pracy w kuchni. Okazuje się, że pieczenie może być łatwe i przyjemne. Z wysokiej jakości silikonu, do powierzchni którego nie przywiera ciasto mogą być wykonane formy do pieczenia tradycyjnych bab drożdżowych, foremki do muffinów w wiosennych czy wielkanocnych kształtach jak również formy do jadalnych ozdób z czekolady w kształcie jaja lub zajączka. Czekoladowe zajączki i jaja będą bardzo ładną, a co najważniejsze jadalną ozdobą stołu.

Stylowe gadżety kuchenne ze stali

Gadżety kuchenne ze stali teraz również są w nowoczesnym wydaniu. Mają nie tylko wyjątkowe kształty, ale i specjalne powłoki, które ułatwiają wyjmowanie gotowych ciast z formy. Nieoceniona jest również łatwość mycia takich form. Pokazujemy wybór stalowych form do pieczenia bab drożdżowych w kształtach jak najbardziej tradycyjnych ale też i z nietypowymi dekoracjami. Dostępne są również foremki do wycinania kruchych ciasteczek w wielkanocnych kształtach zajączków i baranków. Takie wielkanocne ciasteczka możemy również wykorzystać do dekoracji mazurków, których bazą jest kruche ciasto. Ciekawym pomysłem są formy do pieczenia bab 3D w kształcie na przykład baranka. Nowością są formy do ciasteczek, którymi można dekorować brzeg filiżanki lub kubka – coś dla małych i dużych łasuchów.

Stylowe gadżety kuchenne retro

Stylowe gadżety kuchenne retro wykonane są zazwyczaj z metalu, czasem pokrytego emalią. Mogą to być stylowe tortownice, formy do tart, ale też stylowe gadżety ułatwiające dekorację i prezentację gotowych wypieków.

Stylowe gadżety kuchenne to też kolorowe dodatki do ciast

W sklepach dostępne również są dodatki spożywcze do dekoracji naszych domowych wypieków. Są to różnokolorowe i w różnych kształtach posypki cukrowe czy barwniki do lukru i kremów. Dzięki wykorzystaniu takich dodatków nasze domowe mazurki staną się piękne i kolorowe, w niczym nie będą ustępowały gotowym, kupowanym w cukierni. A nawet jeśli wzór na mazurku nie będzie idealnie równy, to tym lepiej, bo będzie to oznaczało, że jest zrobiony przez nas i dla naszych gości.