W kolekcji projektanta dostępne są m.in. transparentne, mleczno-białe oraz czarne kryształowe kieliszki do wina, szampana, drinków i wody, a także unikatowe wazony oraz misy. Przedmioty w kolekcji wykonane zostały ręcznie.

Słynny niemiecki projektant tym razem swój talent wykorzystał do stworzenia kolekcji naczyń stołowych. Lagerfeld bardzo starannie wybiera firmy, z którymi współpracuje.

- Największą przyjemność sprawia mi tworzenie rzeczy, które robię po raz pierwszy w życiu - powiedział Karl Lagerfeld o projektowaniu dla marki Orrefors.

Wytwórnia krzyształu Orrefors powstała w Smaland w Szwecji. Marka słynie z pięknych wyrobów z kryształu oraz dbałości o wyjątkowe wzornictwo. Od początku istnienia współpracowała ze sławnymi artystami i projektantami. W latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku artyści Simon Gate oraz Edvard Hald tworzyli awangardowe jak na te czasy projekty w stylu art déco. Obecnie z marką współpracują m.in.: Efva Attling, Lena Bergström, Erika Lagerbielke, czy Ingegerd Råman.

Kolekcja Karla Lagerfelda dostępna od 1 lutego w Westwing Home & Living.