W ostatnich latach w aranżacji naszych kuchni zaszły spektakularne zmiany. Najważniejszą z nich, pociągającą za sobą następne było otwarcie kuchni na salon. Kuchnia przestała być pomieszczeniem, do którego wstęp mają tylko domownicy, sprzyja zapraszaniu gości na wspólne biesiady. Jak powinna być urządzona?

Nowoczesna kuchnia: design, materiały, innowacje

Moda na łączenie kuchni z salonem spowodowała, że zaczęliśmy przykładać znacznie większą wagę do doboru materiałów wykończeniowych, wyposażenia oraz sprzętów. Projektanci przekonują, fronty szafek kuchennych powinny przypominać fronty mebli salonowych. Także pod względem kolorystyki i materiałów, w których dominują szarości, antracyt, beton, europejskie drewno i biel. Zabudowa otwartej kuchni składa się właściwie tylko z dwóch brył: szafy i wyspy kuchennej. Oba elementy wyglądają tajemniczo – wyposażone są bowiem w sprytnie zamykane szafki i szuflady. Co więcej, "skrywają" wszystkie urządzenia AGD, gadżety kuchenne oraz zapasy. Jak można było zauważyć na tegorocznych targach w Mediolanie najważniejszym trendem są fronty pozbawione wszelkich uchwytów – ich rolę przejęły frezowania i systemy typu „push”.

Nowe podejście do sprzętów AGD

Do niedawna w koncepcji kuchni bez uchwytów brakowało rozwiązania dostosowanego do wyposażenia AGD. Choć urządzenia były zaprojektowane w duchu minimalizmu, nadal posiadały tradycyjne sposoby otwierania. Innowację w tej dziedzinie prezentuje firma Miele wprowadzając linię urządzeń do zabudowy ArtLine całkowicie pozbawioną uchwytów z systemem Touch2Open. Linia dostępna jest w kolorach BrilliantWhite, ObsidianBlack i zupełnie nowym odcieniu GraphitGrey. Wszystkie kolory wpisują się w promowane trendy – stworzą nowoczesne i elegenckie wnętrze kuchni. 

Na czym polega system Touch2Open?

Dotyk – tylko tyle wystarczy, aby otworzyć urządzenia z linii ArtLine. Innowacyjna funkcja Touch2Open oparta jest na specjalnych, czułych sensorach umieszczonych we froncie m.in. piekarnika. Natomiast dzięki funkcji SoftOpen drzwiczki urządzenia delikatnie uchylają się do pozycji poziomej. Urządzenia ArtLine dopasowane są do niszy o wysokości 45 lub 60 cm. Gładkie, szklane fronty ze zintegrowanym panelem sterowania sprawiają, że urządzenia ArtLine doskonale komponują się z frontami mebli. Co więcej, zestawy urządzeń bezuchwytowych mogą być swobodnie uzupełniane innymi modelami  z obecnego portfolio Miele. Mowa o urządzeniach charakteryzujących się minimalistycznym wyglądem, w których znacznie ograniczono obecność wystających elementów. Na przykład ekspresach do kawy, wyciągach, szufladach Gourmet, szufladach do pakowania próżniowego, urządzeniach chłodniczych (w tym winiarek) oraz zmywarkach Knock2Open. W tych ostatnich, drzwi otwierają się automatycznie po dwukrotnym, delikatnym stuknięciu we front. Wygodne, prawda?

Więcej informacji na: www.miele.pl