Nowoczesne zmywarki Gorenje z systemem SmartFlex: wygoda na co dzień

 Nowoczesne zmywarki Gorenje z systemem SimpleFlex: wygoda na co dzień

Zmywarki Gorenje SmartFlex doskonale komponują się z wystrojem nowoczesnej kuchni

Fot. Firma Gorenje

Funkcjonalna i nowoczesna zmywarka pozwala zadbać o porządek w kuchni, a przy okazji znacznie zmniejszyć zużycie wody. Zmywarki Gorenje z systemem SmartFlex to nowość na rynku. Ich ogromnym atutem jest mechanizm przesuwnego frontu SmartLook, ale na tym nie kończą się ich zalety. Sprawdź, czym się wyróżniają!

Jaka jest najlepsza zmywarka? Wiele zależy od indywidualnych upodobań i wymagań. Na pewno należy zwrócić uwagę na wymiary, parametry techniczne oraz wygląd, tak by urządzenie pasowało do wystroju kuchni. Wybór zmywarki to jednak trudne zadanie, dlatego warto uważnie sprawdzić właściwości produktu. Zmywarki Gorenje z systemem SmartFlex i mechanizmem przesuwnego frontu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Wszystkie zmywarki do zabudowy Gorenje, a zwłaszcza wspomniane modele z przesuwnym frontem, wygodnie montuje się na dowolnej wysokości. Dlatego nie muszą stać na podłodze - można je zamocować nieco wyżej, np. w słupku kuchennym. Dzięki temu da się dopasować wysokość wedle potrzeb, tak by ułatwić sobie załadunek i wyjmowanie naczyń bez potrzeby schylania się.

Zmywarki Gorenje z systemem SmartFlex: jakie mają zalety?

System SmartFlex to pakiet wygodnych funkcji, którymi wyróżniają się nowoczesne zmywarki Gorenje:

Wygodny montaż: system SmartLook to przesuwny front, który pozwala na montaż zmywarki na różnych wysokościach. Dzięki niemu nie dochodzi do kolizji drzwi z cokołem szafek. Można zastosować wykończenie frontu z cokołem lub bez niego. Taką funkcjonalność bardzo cenią producenci mebli na zamówienie. Dlatego nowoczesne zmywarki Gorenje łatwo wkomponować w wystrój współczesnej kuchni.

Koniec z brzydkim zapachem: aktywny jonizator IonTech wytwarza jony sprytnie neutralizujące nieprzyjemne zapachy, które lubią powstawać zwłaszcza wtedy, gdy naczynia stoją kilka dni w zmywarce. Funkcja eliminuje również z powietrza bakterie oraz alergeny. Jeśli w domu są małe dzieci, warto pomyśleć też o modelu z funkcją ExtraHygiene, w którym dłuższe zmywanie przy temperaturze o 5 stopni wyższej pozwala pozbyć się bakterii. Opcja ta przydaje się do sterylizacji naczyń i butelek dziecięcych.

 Nowoczesna zmywarka Gorenje - aranżacja kuchni

Aktywny jonizator pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, bakterii oraz alergenów

Fot. Firma Gorenje

Niskie zużycie wody: zmywając ręcznie 12 kompletów naczyń, można zużyć nawet 100 litrów wody! Tymczasem zmywarki Gorenje potrzebują 10 razy mniej. Najbardziej zaawansowane modele zużywają zaledwie 6,9 l wody w jednym cyklu.

Energooszczędność: zmywarki Gorenje wyróżniają się najwyższą klasą energetyczną A+++ oraz A+++ -10%. Dlatego niskie zużycie wody idzie w parze z oszczędnością energii elektrycznej. Odpowiada za to m.in. superwydajny bezszczotkowy silnik Inverter PowerDrive.

Cicha praca: zmywarki Gorenje pracują cicho i wydajnie. Najlepsze modele generują hałas na poziomie 41 dB, czyli porównywalny z ludzkim szeptem.

Oświetlenie LED: energooszczędne diody zainstalowano zarówno w środku zmywarek, jak i na zewnętrznej obudowie na dole. Dzięki temu można wygodnie rozmieszczać naczynia i akcesoria w środku, a po uruchomieniu urządzenia śledzić poszczególne etapy mycia.

Zmywarka GV67260XXL: wygoda i bezpieczeństwo

Doskonałym przykładem urządzenia z systemem SmartFlex jest zmywarka zintegrowana GV67260XXL. Wysokość urządzenia to 86 cm, dlatego sprawdza się w kuchniach, w których blaty montowane są na wysokości 90 cm. Standardowe zmywarki dostępne na rynku nie mają więcej niż 82 cm wysokości, stąd wyjątkowość modelu GV67260XXL. Wewnętrzne wykończenie INOX XXL stanowi gwarancję solidności, a duże rozmiary rozwiązują problem mycia większych garnków, talerzy czy blach do pieczenia.

W trzech wygodnych koszach można umieścić aż 16 kompletów naczyń i akcesoriów kuchennych, a wszystko umyć w jednym cyklu. Co więcej, zmywanie może trwać zaledwie 15 minut. Za to odpowiada funkcja SpeedWash. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych – np. skończyły się czyste naczynia, a goście mają apetyt na kolejne przysmaki. Zmywarka Gorenje GV67260XXL to również praktyczna opcja TotalDry. Po zakończeniu zmywania drzwi automatycznie się uchylają. Przyspiesza to schnięcie naczyń, a do tego zapewnia lepszą cyrkulację powietrza, czyli większą świeżość.

 Zmywarka Gorenje - funkcja Total Dry

Po zakończeniu mycia drzwi zmywarki automatycznie się uchylają

Fot. Firma Gorenje

System SmartFlex, w który wyposażona jest zmywarka Gorenje GV67260XXL, pozwala ją też dopasować do indywidualnych potrzeb. Na przykład pojemne kosze można dowolnie regulować bez niepotrzebnych pomyłek – w designie zadbano o to, by elementy miały kontrastowe kolory. Górny kosz wyróżnia się 3-poziomową regulacją, tak by dało się umieścić w nim nawet największe talerze i naczynia. Warto także zwrócić uwagę na opcję składania koszy, a także specjalne uchwyty na duże noże. Dzięki temu ryzyko skaleczenia się zostaje w pełni wyeliminowane.

O bezpieczeństwo codziennej pracy zmywarki GV67260XXL dba też system Total AquaStop. W praktyce działa on w ten sposób, że jeśli dojdzie do jakiegokolwiek wycieku, zawór na kranie odcina dopływ wody, a pompa opróżnia zmywarkę z resztek wody.

Zmywarkę można podłączyć nie tylko do zimnej, lecz także ciepłej wody – maksymalnie 70 st. C. To rozwiązanie, które skraca czas zmywania, a także pozwala ograniczyć pobór prądu potrzebnego do ogrzania wody. Warto też zwrócić uwagę na specjalny czujnik czystości wody, który monitoruje stopień jej zmętnienia. Dlatego jeśli np. chcemy umyć mało zabrudzone naczynia, automatycznie skróci się czas pracy zmywarki. Na co dzień świetnie sprawdza się program zmywania trwający godzinę. Ale zmywarki z systemem SmartFlex to także program automatyczny, który dobiera czas, temperaturę i zużycia wody do określonego załadunku.

 Zmywarka Gorenje - wnętrze INOX

Pojemne, dobrze zaprojektowane kosze zapewniają maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca

Fot. Firma Gorenje

Inne nowoczesne zmywarki Gorenje z przesuwnym frontem

W ofercie nowoczesnych zmywarek Gorenje SmartFlex można znaleźć kilka innych ciekawych modeli z systemem przesuwnego frontu. Zmywarka GV66261 wyposażona jest w 2 kosze, a w jednym cyklu można umyć 13 kompletów naczyń. Podobnie jak inne urządzenia z systemem SmartFlex, zapewnia automatyzację oraz dostosowanie pracy do indywidualnych oczekiwań. Stanowi świetny wybór dla rodzin z dziećmi (funkcja ExtraHygiene).

Inne godne polecenia urządzenie to zmywarka GV68260, która również ma znakomitą pojemność i niskie zużycie wody, a dodatkowo pracuje bardzo cicho (41 dB) i wyróżnia się znakomitą klasą energetyczną A+++ -10%. Więcej informacji na temat najnowszej oferty Gorenje znajdziesz na stronie www.gorenje.pl.

Ocena: 0
Zdjęcia: Firma Gorenje

POLECANE ARTYKUŁY