Nowoczesne oczyszczacze powietrza Electrolux: sposób na zdrowy dom

 Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 w aranżacji

Nowoczesny design w duecie z zaawansowaną technologią - tym wyróżnia się oczyszczacz powietrza EAP450.

Fot. Electrolux

Kurz, pyły, nieprzyjemne zapachy, a także szkodliwe bakterie i wirusy lubią pojawiać się w domu. Naprzeciw wyzwaniom zapewnienia czystszego powietrza wyszła firma Electrolux, prezentując oczyszczacze powietrza, które filtrują aż 99,97% zanieczyszczeń. Wielofazowe filtrowanie, cicha praca oraz nowoczesny design to tylko niektóre atuty tych urządzeń.

Nawet idealnie odkurzona podłoga nie zagwarantuje całkowitego pozbycia się kurzu, a wietrzenie pomieszczeń często przynosi odwrotne skutki. Według Światowej Organizacji Zdrowia aż 33 miejscowości w Polsce znajduje się na liście najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Oznacza to, że wietrząc pokój, tylko pozornie wymieniamy powietrze na „lepsze”. Jak w prosty sposób poprawić jakość powietrza w domu? Firma Electrolux skonstruowała oczyszczacze powietrza, które zadbają o powietrze nie tylko w ciągu dnia, ale również pozwolą na spokojny i zdrowy sen. W ofercie Electrolux znajdują się dwa modele do domów oraz mieszkań o różnych metrażach.

 Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP300

Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP30 to świetny wybór do mniejszych mieszkań i domów.

Fot. Electrolux

Oczyszczacze powietrza Electrolux i ich zalety

Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 przeznaczony jest do pracy na większym metrażu – nawet ponad 100 mkw. Wyróżnia się eleganckim czarnym kolorem, przez co doskonale wpisuje się w nowoczesny wystrój. Do mniejszych mieszkań i domów można wybrać biały oczyszczacz powietrza EAP300. Dzięki uniwersalnej kolorystyce pasuje i do wnętrz nowoczesnych, i do tych bardziej klasycznych. Obydwa urządzenia wyróżniają się imponującymi parametrami technicznymi:

Zaawansowana technologia: istotą pracy każdego oczyszczacza jest wydajne i efektywne filtrowanie powietrza. Oczyszczacze Electrolux działają w oparciu o system PlasmaWave™. Jego zadaniem jest ochrona przed wirusami, bakteriami, oparami chemicznymi i nieprzyjemnymi zapachami. Oczyszczacze usuwają np. 99,6% wirusa grypy. W trakcie pracy systemu nie wytwarza się szkodliwy dla zdrowia ozon.

 Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450

W efektownej, nowoczesnej obudowie oczyszczacza EAP450 kryje się zaawansowana technologia z wielofazowym filtrowaniem.

Fot. Electrolux

Wielofazowe filtrowanie: filtrowanie powietrza ma trzy fazy. Podczas pierwszej wychwytywane są większe zanieczyszczenia, takie jak duże cząstki pyłów, sierść czy włosy. Drugi etap, w oparciu o nowoczesny filtr HEPA13, to eliminacja drobnych zanieczyszczeń, takich jak pyłki kwiatowe, które potrafią mocno utrudniać życie alergikom. Trzecia faza to zmywalny filtr z aktywnego węgla. Jego zadanie polega na neutralizowaniu dymu oraz różnych zapachów. Taką funkcjonalność doceniają zwłaszcza osoby palące.

Cicha praca: oczyszczacze powietrza Electrolux mogą z powodzeniem pracować 24 godziny na dobę także w sypialni, gdzie nocą ważna jest cisza. Urządzenia generują dźwięk zaledwie na poziomie 27 decybeli, czyli porównywalny z ludzkim szeptem.

Automatyczna praca: oczyszczacze powietrza Electrolux wyposażone są w czujniki światła i jakości powietrza. Dzięki temu dostosowują intensywność filtrowania odpowiednio do warunków w domu.

Zdalne sterowanie: zapewnia wygodną obsługę urządzenia.

Wskaźnik zużycia filtra: filtry w oczyszczaczu należy co jakiś czas wymieniać, tak by urządzenie pracowała z jak najlepszą wydajnością. Praktyczny wskaźnik informuje o konieczności wymiany filtra.

Uniwersalne barwy: zarówno oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450, jak i EAP300 łatwo wkomponować w wystrój dzięki nowoczesnemu designowi oraz prostej kolorystyce.

 Biały oczyszczacz powietrza EAP300

Biały, minimalistyczny oczyszczacz powietrza EAP300 świetnie wpisuje się w jasną, nowoczesną aranżację.

Fot. Electrolux

Oczyszczacze powietrza Electrolux stanowią najlepszy dowód na to, że nowoczesny, efektowny design można z sukcesem łączyć z zaawansowaną technologią. A czyste powietrze w domu to gwarancja dobrego snu, energii do działania oraz większej odporności na infekcje.

Ocena: 3,5
Zdjęcia: Electrolux

POLECANE ARTYKUŁY