Michał Pośpiech został jednym z finalistów tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu dla młodych designerów – Electrolux Design Lab! Autorzy sześciu najlepszych koncepcji na innowacyjne i zaskakujące urządzenia gospodarstw domowych przyszłości walczą o cenne nagrody – półroczny staż w centrum projektowania Electrolux oraz 5000 euro. Zwycięzcę poznamy 12 listopada podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w centrum kultury Electric w Paryżu.

Electrolux Design Lab: futurystyczne projekty 2014!

W tegorocznej edycji do konkursu zgłosiło się ponad 1700 designerów, z których właśnie wyłoniono finałową szóstkę. Wśród nich znalazł się reprezentant z Polski – Michał Pośpiech, który zachwycił jury swoja futurystyczną koncepcją UrbanCONE! Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu Electrolux Design Lab, którego tematem przewodnim jest Tworzenie zdrowych domów, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadanie polegało na zaprojektowaniu innowacyjnego i zaskakującego urządzenia przyszłości w jednej z 3 kategorii: Kulinarne przyjemności, Oczyszczanie powietrza oraz Pielęgnacja materiałów. Próbę zachwycenia jury podjęło wielu zdolnych i utalentowanych designerów z 43 krajów.

Electrolux Design Lab: UrbanCONE projekt Michała Pośpiecha

Projekt Michała Pośpiecha – UrbanCONE, inspirowany wyglądem meduzy, ma przynieść rozwiązanie problemu zanieczyszczenia powietrza w wysoko zurbanizowanych miastach oraz gospodarstwach domowych przyszłości. Filtr zamontowany wewnątrz urządzenia ma za zadanie oczyszczać powietrze ze szkodliwych dla naszego organizmu toksyn, a lekka konstrukcja i falujący ruch ramion, mają zadbać o stałą wentylację powietrza oraz ułatwić wzniesienie się w miejską przestrzeń.