O lodówce turystycznej nie może zapomnieć ani prawdziwy podróżnik, ani miłośnik rodzinnych pikników – są one niezastąpione, w upalne dni. Jeśli myślisz o transporcie żywności i napojów w czasie swoich wakacyjnych wojaży - poznaj najważniejsze informacje o lodówkach turystycznych.

Lodówki turystyczne: co warto wiedzieć?

Zanim dokonamy zakupu lodówki turystycznej, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z jej przeznaczeniem. Wybór lodówki zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, gdzie i jak często będzie używana. Przenośną lodówkę można używać do chłodzenia napojów lub do przewożenia żywności, jeśli zdecydujemy się na termoelektryczne rozwiązania technologiczne, lodówka umożliwi chłodzenie i ogrzewanie potraw!

Musimy zastanowić się również nad kwestią, co zamierzamy w niej chłodzić i jak długo utrzymywać temperaturę. Niektóre lodówki chłodzą żywność przez zaledwie kilka godzin, podczas gdy inne mogą utrzymać niską temperaturę produktów przez znacznie dłuższe okresy.

Lodówki turystyczne dzielą się na te, które posiadają system zasilania wewnętrznego oraz te pokryte odpowiednim materiałem podtrzymującym temperaturę. Lodówki turystyczne zasilane energią elektryczną bądź gazem są bez wątpienia o wiele bardziej wydajne niż torby termiczne i lodówki na wkłady chłodzące. Niemniej, ich cena również jest odpowiednio wyższa.

Lodówki turystyczne: jakie udogodnienia?

Wysokiej klasy lodówka turystyczna powinna posiadać na wyposażeniu następujące elementy: uchwyty, niezbędny do łatwego przenoszenia lodówki, termostat, kontrolki albo lampki, które informują użytkownika o stopniu schłodzenia pożywienia, przełącznik, który może zmniejszyć, albo zwiększyć wydajność pracy lodówki oraz wskaźniki temperatury.

Dzięki niewielkiej wadze lodówek turystycznych są szczególnie łatwe do przenoszenia i transportu.
Lodówki turystyczne zamykane są na wygodne zatrzaski. Dzięki specjalnej izolacji termicznej obudowy może utrzymywać stałą temperaturę w komorze chłodzenia. Lodówkę turystyczną użytkownik może podłączyć zarówno do sieci elektrycznej, jak i samochodowego gniazdka.

W naszej GALERII: przegląd lodówek turystycznych!