Dla wielu z nas piękna, reprezentatywna kuchnia to przede wszystkim taka, w której wszystkie sprzęty są w ukryciu. Wówczas stawiamy na modny minimalizm, gdzie za prostymi frontami kuchennej zabudowy skryta jest jej pełna funkcjonalność. Jednym z zasadniczych dylematów podczas projektowania kuchni jest usytuowanie lodówki. Wolno stojącej czy z zabudowie? Zainspirujcie się naszą galerią!

Lodówka w kuchni: to być musi!

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów w kuchni. Tam gdzie jest lodówka, jest i kuchnia. Niezależnie czy jest ona na widoku czy też w ukryciu, jednogłośnie jest ona sprzętem absolutnie koniecznym. Czasy, kiedy projekt kuchni dopełniały lodówki w kolorze białym czy srebrnym już dawno minęły. Wtedy też, bardzo często decydowaliśmy się na zabudowanie tego elementu, chcąc nadać wnętrzu elegancji i szyku. Teraz, kiedy na rynku dominują żywe kolory i ciekawe wzory, coraz częściej decydujemy się na odsłonięcie lodówki. To czy zdecydujemy się na lodówkę w zabudowie czy model wolno stojący powinno być w dużej mierze uzależnione od stylistyki naszego wnętrza. Jeśli projekt w kuchni pomyślany jest jako wnętrze nowoczesne i minimalistyczne, z pewnością świetnym rozwiązaniem będzie zabudowanie wszelkich sprzętów. W takim wnętrzach hasłem przewodnim jest „im mniej, tym lepiej". Po co więc niepotrzebnie eksponować sprzęty o charakterze roboczym?

Projekt kuchni: lodówka wolno stojąca

Decydując się na lodówkę wolno stojącą, niezwykle ważne jest jej zlokalizowanie. Należy ustawić ją przede wszystkim z dala od wszelkich źródeł ciepła. Ważne jest także, by nie stała ona bezpośrednio na podłodze – przerwa pomiędzy sprzętem a podłożem musi wynosić co najmniej dwa centymetry. Fakt, że sprzęt ten pozostanie na widoku sprawia, że możemy zaszaleć nieco z designem i kolorem. Możemy zdecydować się na lodówkę w żywym kolorze, z ozdobną klamką lub też wybrać model klasyczny, który dopełnimy dekoracyjną naklejką na lodówkę. Wówczas, lodówka stanie się niezaprzeczalnym bohaterem wnętrza, zwracając uwagę każdego odwiedzającego naszą kuchnię gościa.