Wielu z nas z utęsknieniem oczekiwało ciepłych wieczorów, kiedy to będziemy mogli zasiąść ze znajomymi na świeżym powietrzu i cieszyć się wolną chwilą. W końcu nadszedł wymarzony czas i z powodzeniem możemy zorganizować grillowanie. Pomocnikiem z pewnością będzie odpowiednio wybrany grill. Podpowiadamy czym kierować się przy zakupie grilla i jaki model wybrać.

Grill do 100zł: jaki model wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, różniących się od siebie nie tylko kształtem czy formą, ale przede wszystkim sposobem opalania. Jeśli poszukujemy odpowiedniego grilla, którego zakup nie nadweręży zbytnio naszych funduszy, zdecydujmy się na grill węglowy. Solidne i sprawdzone modele możemy znaleźć już od 30 zł. Jeśli zdecydujemy się na formę opalania, pozostają nam kwestie wizualne. Grill okrągły, prostokątny, mobilny i z pokrywką? Tutaj, wybór warto uzależnić od tego, w jakim gronie będziemy spędzać czas nad rusztem. Mamy do wybory grille mniejsze, przeznaczone dla 2 do 4 osób lub takie, które pozwolą nam ugościć nawet 10 gości. Przy wyborze odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na regulację wysokości rusztu oraz wysokość osłonki przed wiatrem. Pamiętajmy też, że grille z żeliwnym rusztem będą bardziej odporne na korozję i z pewnością posłużą nam przez długie lata.

Grill do 300zł: jaki model wybrać?

W miarę dysponowania większym budżetem na zakup grilla, zwiększają nam się możliwości wyboru. Grill elektryczny? Tutaj, droga otwarta także dla posiadaczy tarasów i balkonów, ponieważ grille elektryczne nie emitują dymu. Do 300 zł możemy wybrać grill z wyższej półki. Te, bardzo często są wyposażone w podwójny ruszt, dodatkowe półki na akcesoria, a przede wszystkim specjalny system, który pozwoli nam regulować dopływ powietrza. Wiele z dostępnych modeli, pozwala na kontrolowanie temperatury, co uchroni nas przed przypaleniem jedzenia. Jeśli komuś marzy się mała, własna wędzarnia – model z wbudowaną wędzarnią i kominem będzie z pewnością idealnym wynalazkiem.

Grill z wyższej półki: jaki model wybrać?

Tutaj nie kończą się nasze możliwości... przeznaczając na grill do 1000zł, możemy zakupić grill gazowy. Na czym polega jego działanie? Grille gazowe posiadają 1 lub dwa palniki, które dzięki regulacji temperatury pozwalają na precyzyjne przygotowanie potraw, w zależności od grubości mięs czy grillowania warzyw. Bardzo często taki model wyposażony jest w dodatkowy palnik do gotowania, który ułatwi nam przygotowanie idealnej uczty. Na rynku dostępne są grille, które do pieczenia wykorzystują rozgrzane kamienie lawy. Aby poczuć prawdziwy posmak grillowania, wybierzmy modele ogrzewane systemem węglowym. Ten, nadaje potrawą specyficzny, lekko dymny posmak. I na koniec zostają grille, które są perełkami małej architektury. W najwyższym przedziale cenowym znajdziemy profesjonalne modele 5-palnikowe, które przeznaczone są do najczęściej lokali gastronomicznych. Grille z najwyższej półki są wyposażone w wbudowany piekarnik, ociekacz tłuszczu, a także dodatkowy blat roboczy.