Elektryczny spieniacz do mleka: testujemy 9 modeli spieniaczy do mleka

Elektryczny spieniacz do mleka to produkt dla miłośników kawy z mlekiem. Porównujemy 9 modeli spieniaczy do mleka. Podajemy ceny i funkcje, które pomogą wam w wyborze. Jaki spieniacz do mleka warto kupić?

elektryczny spieniacz do mleka NESPRESSO
Spieniacz do mleka BODUM
Spieniacz do mleka PROFI COOK
Spieniacz do mleka MORPHY RICHARDS
Spieniacz do mleka AMICA

Kawa z aksamitną pianką smakuje wyjątkowo. Dlatego namawiamy do zaopatrzenia się w elektryczny spieniacz do mleka. Takie spieniacze są łatwiejsze w obsłudze niż zintegrowana z ekspresem do kawy dysza spieniająca. Wystarczy nacisnąć guzik, by się rozkoszować niezwykłym smakiem białej małej czarnej. Niektóre elektryczne spieniacze do mleka pozwalą nie tylko spienić mleko (na zimno i gorąco), ale także przygotować różne mleczne koktajle czy kakao. W galerii zdjęć prezentujemy 9 modeli elektrycznych spieniaczy do mleka z opisem funkcji i ceną.

Zobacz też: Płyta indukcyjna czy gazowa? Która płyta grzejna lepsza. OPINIE>>

Spieniacz do mleka: jak spienić mleko spieniaczem

Elektryczny spieniacz do mleka pozwoli uzyskać idealną piankę, która powinna mieć kremową, jednolitą konsystencję. By taką otrzymać, mleko musi być schłodzone i tłuste (przynajmniej 2% tłuszczu). Do spieniacza najlepiej wlać tyle mleka, ile potrzeba do jednej kawy. W spieniaczu do mleka można przygotowować piankę na zimno lub gorąco. Pianka jest potrzebna, by przygotować kawę:

  • Caffè latte - to w 1/3 kawa espresso i 2/3 spienionego mleka. Kawę podaje się zwykle w wysokiej szklance ustawionej na spodeczku i z długą łyżeczką.
  • Cappuccino - składa się z espresso, ciepłego mleka i pianki, która powinna być sztywna, tak by tworzyła kopułkę – posypuje się ją czekoladą, cynamonem, kakao. Cappuccino podaje się w filiżance o grubych ściankach, wykonanej z jasnej porcelany, o poj. 150–200 ml.
  • Caffè macchiato - trójwarstwowe. Bazą jest espresso, do którego wlewa się gorące spienione mleko. Kawa podawana jest w przezroczystej szklance z grubymi ściankami, o poj. ok. 250 ml.
  • Caffè frappé – czyli mrożona. Porcję schłodzonego espresso wlewa sie do wysokiej, wąskiej szklanki. Słodzi, dopełnia zimnym spienionym mlekiem i/lub bitą śmietaną czy kulką lodów. Podaje się ją ze słomką i długą łyżeczką

Przeczytaj: Jaką wybrać pralkę: PORADNIK. Pierz z głową!>>

 

 kawa z mlekiem

Fot. Konrad Kalbarczyk

Kuchenne aranżacje - zobacz galerie zdjęć

Szaro - biała kuchnia
camera

Biała kuchnia - nowoczesna zabudowa. Co do niej pasuje? ZDJĘCIA

LISTA ZAKUPÓW

Wzór płytek
camera

Czarno-biała kuchnia: modne i ponadczasowe aranżacje

LISTA ZAKUPÓW

Minimalistyczna szara kuchnia
camera

Modna szara kuchnia w różnych stylach

LISTA ZAKUPÓW

Posadzka w sześciokąty
camera

Wąska kuchnia w stylu retro: wskazówki i inspiracje

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Maria Puchałka Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk, Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY