Naczynia emaliowane, a zwłaszcza garnki wracają do łask. Dlaczego? Przypominają nam smaki dzieciństwa. Nowoczesne garnki emaliowane są wykonane trochę inaczej niż kiedyś, dlatego korzystanie z nich jest dużo łatwiejsze. Mają mnóstwo zalet, o których pewnie dawno zapomnieliśmy lub nawet nie wiemy. Wyposażając kuchnię może warto postawić na  na garnki emaliowane?

Dlaczego wybrać naczynia emaliowane wyposażając kuchnię?

Naczynia emaliowane przypominają nam smaki dzieciństwa. W takich właśnie garnkach gotowały nasze mamy i babcie. Wieloletnia obecność emaliowanych naczyń w naszych domach jest najlepszym świadectwem ich jakości i niezawodności. Dzisiejsza oferta FNE Silesia Rybnik to zarówno produkty o prostych kształtach, prezentowane w modnych wzorach i kolorach, a także propozycje bardziej nowoczesne, w których tradycyjna emalia połączona została z elementami ze stali nierdzewnej oraz szkła. Różnorodność wzorów i kolorów oraz uniwersalność emalii sprawia, że naczynia emaliowane FNE Silesia Rybnik doskonale sprawdzą się w każdej kuchni – tradycyjnej i nowoczesnej.

Co charakteryzuje nowoczesne naczynia emaliowane?

Wszystkie naczynia emaliowane FNE Silesia Rybnik są odporne na korozję i działanie kwasów, dzięki czemu bezpiecznie można przygotowywać w nich ulubione potrawy. W odróżnieniu od naczyń nierdzewnych, nadają się one również do przechowywania żywności, zachowując naturalny smak gotowanych potraw. Przygotowana wcześniej potrawa może być od razu wyjęta z lodówki i podgrzana, bez obawy o uszkodzenie naczynia. A wszystko dlatego, że emaliowana powłoka w garnkach jest odporna na wysokie temperatury oraz szok termiczny (gwałtowne zmiany temperatur). Szklista powłoka w produktach FNE Silesia Rybnik jest ekologiczna i antyalergiczna (nie zawiera np.: niklu jak stal nierdzewna), dlatego polecana jest szczególnie osobom podatnym na uczulenia. Gotowanie jest bezpieczne dla zdrowia, a przygotowywane w nich potrawy nie zawierają szkodliwych substancji. Co jest niezwykle ważne zwłaszcza podczas gotowania posiłków dla małych dzieci. Każde naczynie emaliowane FNE Silesia Rybnik pozwoli przez długie lata cieszyć się swoim pięknym wyglądem. Idealnie gładka powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości. Garnków emaliowanych, w odróżnieniu od tych wykonanych ze stali nierdzewnej, nie trzeba polerować. Dodatkowo odporność na promienie UV, zapewnia trwałość i intensywność koloru garnków, patelni czy rondli. Niespodzianką, jeśli chodzi o garnki emaliowane kojarzące się z tradycyjną kuchnią jest to, że stalowy korpus naczyń emaliowanych FNE Silesia Rybnik gwarantuje, że wszystkich elementów kolekcji można używać również na kuchenkach indukcyjnych.

Co wyróżnia nowoczesne garnki emaliowane spośród innych?

·    Specjalnie wyselekcjonowana stal i wysokiej jakości emalia dają gwarancję, że garnki emaliowane, są wytrzymałe i estetycznie wykonane.
·    Naczynia są bezpieczne  dla zdrowia, przyjazne dla dzieci, dzięki czemu przygotowywane w nich potrawy nie zawierają szkodliwych substancji. Ekologiczne i antyalergiczne, odpowiednie dla osób podatnych na uczulenia.
·    Emaliowane naczynia są łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki powierzchni  "easy to clean" nie trzeba ich polerować.
·    Szczelna powłoka, uniemożliwia gromadzenie i rozmnażanie się bakterii, jest higieniczna i nie wpływa na jakość    przyrządzanych potraw.          
·    Garnki nadają się do przechowywania żywności, zachowują naturalny smak gotowanych potraw.
·    Emaliowane produkty na długo utrzymują ciepło wewnątrz naczynia, co skraca czas przygotowywania potraw i pozostawia je dłużej ciepłe.
·    Naczynia można używać na wszystkich rodzajach kuchenek, w tym indukcyjnych.
·    Wywinięty rant garnka umożliwia łatwe przelewanie potraw.  
·    Odpowiednio wyprofilowane uchwyty ułatwiają przenoszenie garnka wraz jego zawartością.   
·  Wykończenie emalią zapobiega przywieraniu potraw oraz ułatwia utrzymanie naczynia w czystości.  
·  Optymalna grubość konstrukcji stalowej zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła i zmniejsza ryzyko przypalenia potrawy.
·    Emaliowana powłoka dzięki gładkości i szczelności uniemożliwia gromadzenie i rozmnażanie się bakterii – jest zatem higieniczna i nie wpływa na jakość przyrządzanych potraw.
·    Szklista powłoka jest odporna na wysokie temperatury, korozję, detergenty i ścieranie, dzięki czemu przez długi czas zachowuje swoje właściwości.
.    Emalia odporna jest na promienie UV, co zapewnia trwałość i intensywność koloru przez długie lata.
·    Emaliowane garnki FNE Silesia Rybnik przyozdobione kwiatowymi wzorami, dodadzą smaku każdemu kuchennemu wnętrzu.