Niezwykła wyciskarka, słynąca z kształtów przypominających pająka lub ośmiornicę, istnieje już na rynku od końca lat 80., i wciąż jest ikoną dizajnu jeśli chodzi o akcesoria kuchenne. Wyciskarka do cytryn została zaprojektowana przez francuskiego projektanta Philippa Starcka, który, podobno naszkicował ją na serwetce w restauracji podczas zajadania się owocami morza. Jak widać genialne pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanych miejscach. Pierwowzór kuchennego gadżetu spodobał się marce Alessi, która postanowiła wprowadzić produkt na rynek. Spodobała się im nowoczesna, rodem z kosmosu, forma wyciskarki do cytryn. Choć znalazło się sporo krytyków kuchennego dodatku, ten i tak stał się bestsellerem.

Wyciskarka: design tak, ale czy funcjonalność?

Kuchenne akcesoria w postaci słynnej, aluminiowej wyciskarki do cytryn Juicy Salif to gratka dla nie jednego miłośnika nowoczesnych i modnych gadżetów. Ale czy dizajn przekłada się na praktyczność i funkcjonalność? Jako wyciskarka sprawdzi się gdy podstawimy pod nią wysokie i dość szerokie naczynie. Inaczej wyciskany sok, niestety będzie spływał poza nim. Wykonanie gadżetu z polerowanego aluminium, pozwala na mycie go w zmywarce.

Kuchenne akcesoria: idealny pomysł na prezent!

Nawet jeśli wyciskarka do cytryn nie spełnia wszystkich wymogów funkcjonalności, to na pewno spełni wymagania supergadżetu na prezent. Elegancki, wyrafinowany i wiecznie modny to idealny prezent ślubny lub z okazji urodzin czy imienin. Szczególnie przypadnie do gustu osobom, które lubią eleganckie i nowoczesne aranżacje wnętrz, w których słynna wyciskarka Philippa Starcka na pewno znajdzie swoje miejsce.

Kultowa wyciskarka: co warto wiedzieć?

Koszt wyciskarki to ok. 250 złotych, powinna mierzyć 29 cm. Istnieje również miniaturowa wersja oryginału, która mierzy 11 cm i jest to jedynie element dekoracyjny do kuchni.