Urządzanie kuchni. Sprawdź, jakie kuchnie są modne

 Aranżacja kuchni: ściany w kuchni

Coraz częściej zamiast płytek na ściany w kuchni nad blatem przyklejamy szkło lub pleksi.

Fot. Marcin Czechowicz

Kuchnia nowoczesna czym się wyróżnia? Co jest modne w urządzaniu kuchni? Na topie są kolory w kuchni. Coraz częściej kuchnie mają kolorowe ściany i do ich wykończenia wybieramy inne materiały niż tradycyjne płytki. Ostatnio bardzo modne w aranżacjach kuchni jest szkło i pleksi, umieszczane na ścianie między szafkami kuchennymi a blatem.

Szkło i pleksi w kuchni to sposób na ciekawe wyeksponowanie ścian na blatem. W modnej kuchni ściana nad blatem często zamienia się w obraz. Szkło bezbarwne ukaże fakturę ściany za nim (mogą to być np. surowe cegły, ulubiona grafika, zdjęcie, fototapeta). Szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem, lakierowane lub barwne da gładką płaszczyznę koloru, a z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję obrazu. Tańszą niż szklana przesłoną ściany w kuchni może być płyta z pleksi, za którą też możemy umieścić kolorową tapetę czy zdjęcie. Taka aranżacja kuchni będzie pomysłowa i ciekawa. Kolory trzeba dopasować do wystroju kuchni. Często jeśli decydujemy się na kolorowe ściany to meble kuchenne są jasne, np. białe, czy kremowe.

Pierwsza aranżacja kuchni: modne szkło między szafkami

Szkło między szafkami - tylko nie płytki! - powiedziała właścicielka podczas planowania kuchni. Projektantka wnętrz zaproponowała zatem lakierowane na zielono szkło. Tuż nad nim zawieszono szafki z intensywnie pomarańczowymi frontami. Pasy koloru uzupełnia biel reszty szafek. „Barwną” zabawę tonuje neutralna podłoga.

 Aranżacja kuchni

Fot. Mariusz Bykowski

Aranżacja kuchni

Aranżacja kuchni

Druga aranżacja kuchni: pleksi między szafkami

Ścianę w kuchni wyłożono kolorową tapetą w paski i przykryto pleksi. - Prosto, niedrogo, a efekt fajny! Minął rok, a nic złego się nie dzieje. Prędzej się ta ściana znudzi, niż zniszczy, a wtedy może włożę pod pleksi wydrukowane w dużym formacie zdjęcia z podróży - mówi właścicielka tej kuchni.

 Aranżacja kuchni

Fot. Marcin Czechowicz

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY