Nowy system mebli kuchennych IKEA METOD zastąpi dotychczasowy system FAKTUM. Zobaczcie zdjęcia nowej tradycyjnej kuchni wyposażonej w meble IKEA BODBYN.

Szare meble kuchenne IKEA Metod

Dla wielbicieli kuchni tradycyjnych idealne będą fronty z serii BODBYN. Piękne szare, matowe fronty płycinowe, wyglądające trochę jak pałacowe, trochę jak dworkowe, pozwolą poczuć się jak w tradycyjnej i rodzinnej kuchni. System nowych korpusów, szuflad, frontów i witryn pozwoli stworzyć kuchnię tradycyjną naszych marzeń.

IKEA Metod - warianty zabudowy

By jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń nowa kuchnia IKEA Metod proponuje kilka wariantów zabudowy: możemy wybierać spośród korpusów o szerokości od 20, przez 40 cm, 60 cm do 80 cm, dwóch dostępnych wysokości szafek stojących: 60 cm i 80 cm, różnych wysokości szafek ściennych (od 40 do 100 cm). Do tego dochodzą dwie głębokości szafek stojących: tradycyjna 60 cm i nowa 37 cm. Do dyspozycji mamy jeszcze mnóstwo szuflad o wysokości od 10 cm do 40 cm.

Dzięki takim różnorodnym możliwościom oprócz zaaranżowania tradycyjnie wyglądającej zabudowy kuchennej w postaci szafek stojących i ściennych możemy pokusić się o zbudowanie kredensu. Ta nowość z propozycji kuchni IKEA. Głębszego na dole (60 cm) i płytszego na górze (37 cm). Ładnym uzupełnieniem nawiązującym do tradycyjnej zabudowy będą niskie (10 cm wysokości) szufladki na kuchenne drobiazgi, jakich w każdej kuchni pełno, czyli sztućce, serwetki, drobne akcesoria kuchenne jak otwieracze, wałki, nożyce itp. Dopełnieniem wyglądu kuchni w klasycznym stylu będą stylowe uchwyty, gałki czy podchwyty (muszelki). Cała zabudowa tradycyjnej kuchni może mieć niebagatelną wysokość 280 cm!.

IKEA: uchwyty, oświetlenie, rozwiązania

Aranżując tradycyjną kuchnię nie musimy rezygnować z nowoczesności. IKEA proponuje zainstalować podświetlane wnętrza szuflad, szafek i witryn (ten sam typ lamp może być montowany w szufladach i szafkach), delikatnie domykające się szuflady czy nowoczesne, energooszczędne, zintegrowane z szafkami oświetlenie LED. Projektując nową tradycyjną kuchnię z IKEA mamy wielkie pole do popisu. Jedynym tak naprawdę ograniczeniem może być dostępna nam przestrzeń.