Nowoczesna kuchnia ma być funkcjonalna, efektowna i dopasowana do indywidualnych potrzeb. Za tym trendem podąża również polska firma Black Red White, która pokazała ostatnio serię kuchni na wymiar Senso Kitchens. Znajdziemy tam propozycje zarówno kuchni nowoczesnych jak i klasycznych. Dzięki możliwości zaprojektowania kuchni na wymiar nie straszna nam żadna przestrzeń w nietypowym kształcie czy wielkości.

Nowoczesna kuchnia: co właściwie oznacza?

Opierając się na propozycjach dostępnych obecnie w firmie BRW możemy sprawić, że będąc we własnej kuchni w domu - myślami z łatwością przeniesiemy się do pachnącej lawendą Prowansji. Nowoczesne rozwiązania i organizacja wnętrz szafek i szuflad zastosowane w tych meblach ułatwią nam przechowywanie produktów i wszystkich niezbędnych rzeczy w kuchni. Pojemne szuflady pomagają panować nad zapasami w domu, ponieważ za jednym wysunięciem szuflady czy cargo widzimy całą jej zawartość. Unikamy też konieczności przeprowadzania regularnych porządków i przeglądu zgromadzonych zapasów, których los niestety bywał różny. Dzięki głębokim szufladom mamy także ułatwiony dostęp do posiadanych robotów kuchennych, mikserów czy blenderów – już nie trzeba wyjmować z szafki trzech innych urządzeń, by dostać do tego potrzebnego akurat teraz.

Nowoczesna kuchnia: a co z estetyką?

W przypadku kuchni nowoczesnych, oprócz wszystkich dostępnych rozwiązań ułatwiających pracę w kuchni, mamy możliwość wyboru różnych okładzin frontów. Możemy wybierać spośród kombinacji na przykład dwóch różnych rodzajów forniru, forniru i lakieru lub forniru i szkła. Fronty górnych nowoczesnych szafek otwierają się delikatnie przez jedno naciśnięcie i równie bezgłośnie się zamykają.