Na ciekawy styl i wygląd kuchni wpływają przede wszystkim meble kuchenne. Proste, lakierowane, zdobione, z drewna – jakie są modne? Zobacz – meble kuchenne zdjęcia i propozycje w galerii.

Meble kuchenne: propozycje aranżacyjne

Pierwszą rzeczą na którą zwracamy uwagę przy wyborze mebli kuchennych jest wygląd frontów i blatów. Warto wiedzieć z czego wykonywane są fronty, jaki mamy wybór i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie mebli.

Drewniane meble kuchenne to klasyka. Nigdy nie wychodzą z mody, jedynie zmieniają się ich trend kolorystyczny. Choć dziś, mamy coraz więcej innych możliwości aranżacyjnych mebli kuchennych, z takimi elementami jak szkło, kolorowe, lakierowane płyty, drewniane meble są wciąż popularne. Drewno nigdy nie wyjdzie z mody, z racji, że  to naturalny i szlachetny, solidny  materiał. Drewno jest ciekawie łączone, nawet w chłodnych, minimalistycznych wnętrzach, w połączeniu ze szkłem lub metalem, wyglądają rewelacyjnie. 

Meble kuchenne: fronty fornirowane

Fornir to cienka okleina drewniana, może być wykończony w różny sposób, od matowego do błyszczącego. Fronty fornirowane wykonywane są w szerokiej gamie oklein naturalnych krajowych i egzotycznych oraz oklein modyfikowanych.

Meble kuchenne: fronty z płyty MDF

Meble kuchenne wykonane z płyty MDF, prezentują dużą paletą kolorów i wzorów. Prócz kuszących barw, meble z plyty MDF są  tańsze od drewna, dość trwałe, a  przede wszystkim odporne na wilgoć. Ten typ materiału, daje się łatwo formować,  stąd możliwe są rozmaite.

Meble kuchenne: fronty lakierowane

Obecnie błyszczące fronty lakierowane mebli kuchennych są modne i chętnie wybierane przez klientów. Do wyboru jest równie szeroka paleta kolorów, jak mebli z płyty MDF, ale charakteryzują się większą odpornością na uszkodzenia.

Meble kuchenne: szklane elementy

Szklane fronty mebli kuchennych zazwyczaj są wykonane ze szkła oprawionego w ramkę aluminiową, ale to już standard, mało modny. W najnowszych projektach mebli kuchennych szkło wkomponowane jest do lakierowanej białych płyt mebli. Szkło występuje w roli dodatków, no. na ścianie między górnymi szafkami, a blatem. Takie pomysły dają efekt chronicznej czystości, nowoczesności i przestronności.

Zobacz meble kuchenne, 10 propozycji: GALERIA ZDJĘĆ.