Urządzamy » Kuchnia » Meble kuchenne » Kuchnie IKEA: nowy system mebli kuchenny: sprawdź nowości IKEA

Kuchnie IKEA: nowy system mebli kuchenny: sprawdź nowości IKEA

Nowy system kuchenny: sprawdź kuchenne nowości IKEA
Nowe meble kuchenne IKEA: firma wprowadziła do sieci swoich sklepów innowacyjny system mebli kuchennych, który pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie kuchni do indywidualnych potrzeb Polaków. Sprawdź kuchnie IKEA i nasze propozycje ich adaptacji!
Przeczytaj też

Kubikowe elementy najnowszej propozycji szafek i półek mebli kuchennych IKEA sprzyjają indywidualnym aranżacjom przestrzeni gospodarczej w naszych kuchniach. Zróżnicowane wysokością (kwadraty i prostokąty) dają duże pole manewru przy dostosowywaniu ich układu do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń domowników. Możliwość pozostawienia ich jako półki odkryte, lub zamknięcia ich drzwiczkami, sprzyja kolejnym personalizacjom układu - to nowa propozycja mebli kuchennych IKEA.

Kuchnie IKEA: szafki kubiki

Dodatkowo kolorystyka wypełnienia otwartych kubików tych nowatorskich mebli kuchennych IKEA zdaje się (choć nie bezpośrednio) nawiązywać do obrazów Pieta Mondriana, co wprowadza postulat dalszych prób wdrażania abstrakcji geometrycznej w naszym wnętrzu.

Nowy system kuchenny: sprawdź kuchenne nowości IKEA

Podstawowe barwy i prosty, modernistyczny kształt kubików pozwala na dualistyczne podejście do aranżacji kuchni: kompozycje neutralne, nastawione wyłącznie na funkcjonalność mebli kuchennych IKEA, oraz kompozycje wykorzystujące artystyczne konotacje tej propozycji. Dobór odpowiednich dodatków jest w stanie doprecyzować cel naszej aranżacji. Chcąc postawić na funkcjonalizm, elementy wyposażenia kuchni również powinny być utrzymane w duchu przypadkowych, ale funkcjonalnych gadżetów (dając wrażenie lekkiego chaosu rodem z dziecięcego pokoju). Chcąc zaś wykorzystać artystyczny potencjał kolorystyki półek, zadbajmy o nawiązujące do ducha modernizmu akcesoria (Mondrian’owski fartuch, ściereczki, rękawica kucharska) oraz stalowe, proste w formie sprzęty kuchenne (garnki, pojemniki na przyprawy w kolorze stali lub aluminium). Warto wykorzystać ten (nie)przypadkowy atrybut najnowszej kolekcji mebli kuchennych IKEA w naszym wnętrzu.

Na co zwracamy uwagę przy zakupie kuchni? - raport IKEA

Tylko 10% spośród badanych ma względnie nową kuchnię (nie starszą niż 2-letnią), a 1/3 chciałaby zmienić jej aranżację. Przy zakupie mebli kuchennych dużą wagę przywiązujemy do jakości i trwałości – w końcu jest to zakup na lata, ale ważna jest też przystępna cena (czynniki te zostały wskazane jako jedne z kluczowych przy wyborze kuchni przez ponad połowę respondentów). Fakt, że nowa kuchnia ma nam służyć przez długi czas, ma też znaczący wpływ na wybór stylu. Polacy stawiają na nowoczesność i uniwersalność, ponieważ łatwiej jest dopasować taką kuchnię do zmieniających się trendów oraz indywidualnych preferencji poprzez dobór dodatków. Największą popularnością cieszą się drewniane meble w jasnych barwach (dominują białe i beżowe fronty) – wybiera je aż 75% Polaków.

Dodatkowo badania IKEA pokazały, że kobiety (prawie 60%) bardzo cenią sobie możliwość zakupu kuchni „od ręki”. IKEA oferuje więc gotowe moduły wraz z możliwością zaplanowania i aranżacji kuchni oraz jej transportem i montażem na miejscu – dzięki temu klienci oszczędzają czas, a cały proces urządzania kuchni staje się znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy.

Nasza wymarzona kuchnia wg IKEA

Idealna kuchnia Polaka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, uporządkowana, dobrze zorganizowana i praktyczna. Chcemy się w niej swobodnie poruszać i mieć łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Nie lubimy przy tym, jak za dużo przedmiotów stoi na wierzchu, dlatego cenimy sobie możliwość schowania ich do szafek czy szuflad. W polskiej kuchni musi też panować porządek, preferujemy więc meble, które nie brudzą się zbyt szybko i aranżujemy ją tak, aby była łatwa do sprzątania.

Pomimo praktycznego podejścia do urządzania kuchni, mamy do niej również stosunek emocjonalny. Dla większości Polaków kuchnia to znacznie więcej niż pomieszczenie, w którym gotujemy i spożywamy posiłki. Często jest ona miejscem rodzinnych rozmów i spotkań z przyjaciółmi, a także pracy, zabawy czy odpoczynku. W wielu przypadkach odgrywa znaczącą rolę w budowaniu więzi międzyludzkich. Chcemy więc czuć się w niej dobrze i bezpiecznie.

„Kuchnia to dla wielu osób serce domu, dlatego mamy w stosunku do niej bardzo duże oczekiwania. Musi być tak funkcjonalna i wygodna, żebyśmy mogli poruszać się w niej niemal intuicyjnie, trwała i uniwersalna, aby służyła nam na długi czas, a do tego w dobrym stylu i oczywiście w przystępnej cenie” – powiedziała Evelyn Higler, dyrektor generalny IKEA w Polsce.

IKEA METOD - nowe kuchnie w IKEA odpowiedzią na potrzeby Polaków

Nowy system mebli kuchennych IKEA METOD to świetne rozwiązanie dla Polaków, zwłaszcza że większość z nas ma małe kuchnie. METOD oparty jest na modułach o prostych kształtach i rozmiarach będących wielokrotnością 20 cm, dzięki czemu umożliwia tysiące kombinacji. Moduły można dowolnie dobierać i zestawiać aż powstanie kuchnia, która idealnie dopasuje się do wnętrza, jak ubranie szyte na miarę. Przypomina to zabawę klockami i tak samo uruchamia wyobraźnię. Natomiast swoboda w rozmieszczaniu szuflad i drzwi sprawia, że wygląd zewnętrzny kuchni nie jest zależny od sposobu, w jaki zorganizowane jest wnętrze – można mieć dużo widocznych drzwiczek i szuflad albo schować je za jednym lub kilkoma frontami.  W wymarzonej kuchni nie trzeba iść na kompromis i wybierać pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością. METOD ma jeszcze wiele innych zalet i innowacyjnych rozwiązań ułatwiających urządzenie wspaniałej kuchni. Już od 1 kwietnia wszystkie będzie można zobaczyć w sklepach IKEA.

Kuchnia IKEA zdjęcia
Zobacz również

Witam Piszę ten komentarz ponieważ miałem " przyjemność " zakupić meble kuchenne w sklepie ikea. W dniu 30.05.2014 zakupiłem meble z usługą miarowania, wybierania, dowiezienia i montażem w IKEA Poznań. Meble przyjechały nie kompletne. W dniu 7.06 zmontowano mi część mebli. Okazało się, że pracownik tak genialnie wymierzył pomieszczenie, że nie można otworzyć okna. Uchwyty drzwiowe dolne różniły się kolorystycznie od uchwytów górnych. 10.06 udałem się do sklepu zgłaszając uwagi dotyczące brakujących elementów. Zapewniano mnie, że w terminie 1-3 dni zgłosi się do mnie pracownik i dokończy montaż. Odnośnie uchwytów poinformowano mnie, że to moja wina gdyż nie sprawdziłem na magazynie. ( w dokumencie wewnętrznym, który otrzymałem przez przypadek pracownik opisał, że pracownicy byli nie doinformowani ). W okresie dwóch tygodni kilkukrotnie próbowaliśmy telefonicznie uzyskać informację o możliwości zakończenia montażu, każdorazowo uzyskując informację, że jutro ktoś zadzwoni. 28.06 skierowałem do IKEI pismo reklamacyjne, na które do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Jedynym kontaktem, który był to telefon od Pana robiącego miarowanie z pretensjami, że informował mnie o możliwych problemach z oknem, jednak nie ujął tego faktu w protokole a inne uwagi umieścił. Do dnia dzisiejszego pracownicy nie są w stanie określić możliwości dostarczenia brakujących elementów i dacie zakończenia montażu. Jedynym stwierdzeniem padającym w rozmowie jest możliwość zwrotu kuchni. Wniosek: Jeśli chcecie się Państwo szybko „urządzić” zapraszam do IKEI.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Ekologiczne baterie Ferro: Rekomendacje M jak mieszkanie!
Ekologiczne baterie Ferro: Rekomendacje M jak mieszkanie!

Firma Ferro od lat konsekwentnie rozwija segment produktów ekologicznych. Za baterie wykonane ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Projekt salonu z kuchnią: jak mieszkać przytulnie i nowocześnie. Pastelowa aranżacja kawalerki
Przytulną aranżację salonu z kuchnią w kawalerce zbudowano na grze pastelowych odcieni mebli i dodatków. ...
Kabina prysznicowa: jaką wybrać? Kabiny natryskowe przewodnik
Przygotowaliśmy poradnik na temat kabin prysznicowych. Zastanawiasz się co wybrać do łazienki: kabinę czy wannę? ...
Baterie umywalkowe TEKA: ładne, modne i oszczędne
Baterie umywalkowe to najbardziej, poza zlewozmywakowymi, eksploatowane urządzenia w każdym domu. Tylko jeden domownik może ...
Jaki kolor ścian i dodatków do aranżacji salonu z czarną sofą?
Jaki kolor ścian i dodatków powinnam wybrać do salonu z czarną kanapą i białym stołem? Myślałam o turkusowych zasłonach. Poduszkach w...
Aleksandra Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 14575 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na doniczkę

  Tak wygląda moja doniczka"z odzysku" gospodyni domowej z kwiatuszkiem w środku.Myślę ,że niewielkim nakładem pracy można zrobić ładną doniczkę z czegoś ,co teraz ma w swym domu niemal każda kobieta...po co wyrzucać jak można wykorzystać .Takie wąskie doniczki...

 • Pomysł na doniczkę

  Można też w taki sposób udekorować...

 • Pomysł na doniczkę

  Dla lepszego efektu wizualnego można ozdobić materiał również guziczkami(małymi ,dużymi.jednokolorowymi lub kolorowymi)...