Karnawał ma błyszczeć i połyskiwać – trend ten obowiązuje nie tylko w karnawałowych kreacjach, ale również w zdobieniu domów na karnawałowe imprezy i jako dekoracja stołu na spotkanie z przyjaciółmi. Dekoracja stołu powinna nawiązywać do charakteru karnawałowej imprezy, ale również do stylu naszego mieszkania.

Dekadencka dekoracja stołu na karnawał

Dominują w niej kolory fioletu, szarości, brązy. Jest to mieszanka stylów i form. Warto zdecydować się na dwa, trzy kolory w dekoracji stołu, inaczej na naszym stole zapanuje chaos. Naczynia możemy dobrać na zasadzie kontrastu jasne – ciemne. Zastawę stołową kompletujemy z różnych naczyń - ceramicznych, porcelanowych, szklanych. Obrus nawiązuje kolorystycznie do koloru naczyń lub całkowicie z niego rezygnujemy - drewniany blat stołu wniesie do wystroju akcent naturalności.

Romantyczna dekoracja stołu na karnawał

Dekoracja stołu utrzymana jest w odcieniach błękitu, bieli i połysku szkła. Obrus na stole powinien mieć kolor jasno niebieski. Zastawa stołowa ma jednolity charakter – dobrze sprawdzą się białe lub jasno szare kolory, ale można też pomyśleć o małym mezaliansie – np. duży talerz pod spodem jest biały, natomiast mniejszy na wierzchu może mieć niebieski wzorek. Kieliszki i szklanki są z jasnego, przezroczystego szkła. Stół i talerze zdobimy szklanymi dodatkami – błyszczącymi niebieskimi szklanymi paciorkami oraz przezroczystymi szklanymi kulami. Całość będzie wyglądać szykownie ale i romantycznie.

Kwiatowa dekoracja stołu na karnawał

Dekoracja stołu, w której kwiaty królują wszędzie. Kwiatowy wzór znajdziemy na stołowej zastawie, podobny na obrusie, a żywe kwiaty stanowią dodatkową piękną ozdobę stołu. Pamiętajmy, aby kwiatowy wzór na obrusie i zastawie był dość duży – zbyt małe kwiatki spowodują, że kwiatowa kompozycja stołu będzie wyglądać pstrokato i nieciekawie. Barwy dodatków powinny być jak najbardziej zbliżone, duże kontrasty są niewskazane. Żywe kwiaty możemy ułożyć na talerzach, postawić na stole w małych wazonikach albo ozdobnie udrapować po bokach stołu na obrusie. Dopilnujmy, aby żywe dekoracje umieszczać tuż przed przybyciem gości - wówczas będą wyglądać świeżo i ciekawie.