Meble do kuchni powinny spełniać nasze oczekiwania, ale też dobrze, jeśli ich cena mieści się w ustalonym budżecie.  ile moga kosztować meble do kuchni i jak nie popełnić błędów podczas ich wyboru.

1. Meble do kuchni: o tym, ile zapłacimy za szafki w sklepie, decyduje jakość elementów składowych. Będą tańsze, gdy pochodzą od masowych  dostawców. Im większa seria, tym koszt jest niższy. Cena kuchni na zamówienie zależy też od trudności i skomplikowania projektu.

2. Meble do kuchni: na cenę szafek wpływa również liczba kolorów, kształtów i wymiarów. I tak szafka dolna z drzwiczkami skrzydłowymi o wysokości 85 cm i szerokości 80 cm z frontem MDF może kosztować 800 zł. Taka sama z szufladami to koszt około 950 zł.

3. Meble do kuchni: cena szafek zależy też od zastosowanych mechanizmów otwierania, szuflad – od prowadnic. Montaż mebli to koszt około 10% wartości zestawu.

4. Nie zawsze racjonalny finansowo jest wybór tanich materiałów wykończeniowych czy mebli kuchennych. 

5. Jeśli lubimy częste zmiany lub nie urządzamy się na długo, racjonalnym wyborem jest zakup niedrogich, uniwersalnych estetycznie mebli i materiałów wykończeniowych. Wygląd kuchni to nie wszystko.

6. Meble do kuchni: równie ważna jest także trwałość i odporność na zniszczenia materiałów wykończeniowych, mebli i sprzętów. Remont zabudowanej zwykle kuchni jest nie tylko pracochłonny, ale również męczący dla domowników.