Gadżety do kuchni: nowoczesne akcesoria kuchenne

 Gadżety do kuchni: nowoczesne akcesoria kuchenne

Gadżety do kuchni to pomocne, pomysłowe i praktyczne akcesoria kuchenne. Gadżety kuchenne pojawiają się w programach kulinarnych, na blogach, my wybraliśmy wyposażenie kuchni, które przyda się do gotowania, przechowywania i serwowania potraw. Oto gadżety do nowoczesnej kuchni.

Gadżety do kuchni są niewielkie, poręczne i bardzo pomysłowe, ale przede wszystkim niezwykle przydatne podczas przyrządzania i serwowania posiłków. Słowo gadżet zwykle kojarzy się z czymś niepoważnym, raczej „do zabawy”, ale tym razem jest inaczej. Chcemy, bowiem zaprezentować różne kuchenne akcesoria, które nie zabiorą dużo miejsca na blacie czy w szufladzie, a są naprawdę pomocne. Podzieliliśmy gadżety do kuchni na trzy rodzaje: przyrządzanie, gotowanie (smażenie) oraz serwowanie. A oto i pomocne, a jakże proste wyposażenie kuchni i wcale nie chodzi o roboty kuchenne czy im podobne, wykorzystujące energię elektryczną.

Gadżety do kuchni: siekanie i obieranie
camera

Gadżety do kuchni: wybieramy akcesoria kuchenne

LISTA ZAKUPÓW

Gadżety do kuchni: przygotowywanie i przechowywanie

Potrzebujesz wycisnąć sok z ½ limonki, a może w przepisie jest zaledwie jej łyżeczka? Po co więc uruchamiać od razu elektryczną wyciskarkę, wystarczy mała, ręczna. A co zrobić z drugą połówką, żeby nie wyschła? Są na to specjalne małe pojemniki, w których doskonale się zmieści i można trzymać ja przez pewien czas w lodówce, podobnie jest z cytryną. Albo czosnek – wykorzystujesz dwa-trzy ząbki, a reszta wysycha. Nie, można go zamknąć w specjalnym pojemniku i trzymać w lodówce, a jego zapachem nie przejdą inne produkty. A co z obieraniem i krojeniem? Nic tak wygodnie i szybko nie pozbawi skórek warzyw czy owoców jak akcesoria kuchenne typu obieraczki z wyprofilowanym uchwytem i ostrzami, które pozwalają to robić zarówno „od siebie”, jak i „do siebie”, bo każdy ma swoja technikę. Ścieranie warzyw na surówkę nie musi wymagać kilku urządzeń, skoro można mieć 3-4 w jednym oraz od razu pojemnik, moździerz i rozdrabniacz do ziół, a w dodatku wystarczy włożyć jedno w drugie i zabierze zaledwie minimum miejsca w kuchennej szafce bądź szufladzie. Na dodatek nowoczesne gadżety kuchenne są estetycznie wykonane, wiele z nich wręcz designerkie, w ładnej kolorystyce i z materiałów najwyższej jakości, nawet gdy jest to tworzywo sztuczne.

Gadżety do kuchni: gotowanie i serwowanie potraw

W tym przypadku także możemy mówić o akcesoriach kuchennych uniwersalnych i gadżetach do kuchni niezwykle pomysłowych dla użytkowników, które mają ułatwiać pracę w kuchni. Choćby tylko jedna pokrywka może ograniczyć pryskanie tłuszczu ze smażonych produktów, a w razie potrzeby chronić przed ubijaniem bitej śmietany. Bardzo ważny jest także czas spędzany w kuchni, jak też oszczędność gazu albo energii elektrycznej, wszelkie rodzaju wkłady pozwolą gotować kilka potraw jednocześnie w tym samym naczyniu, wiele z nich robionych jest z coraz bardziej popularnego silikonu lub też z nierdzewnej stali wysokiego gatunku. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę również sposób serwowania - w podajesz na stół prosto z kuchni w tym samym naczyniu - to czysta, choćby oszczędność wody do zmywania.

Nóż kuchenny
camera

Noże kuchenne: wybieramy akcesoria kuchenne

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Magda Lewandowska

POLECANE ARTYKUŁY