Teraz baterie kuchenne zapewnią nie tylko zimną i ciepłą wodę, ale również wrzątek, którym możesz zaparzyć kawę, herbatę, odkazić sztućce czy zblanszować warzywa. System ten sprawdził się w Wielkiej Brytanii, Skandynawii i Holandii, gdzie z baterii z wrzątkiem korzysta ponad 100 tysięcy gospodarstw domowych. Kran z wrzątkiem to bez wątpienia nowoczesne, innowacyjne udogodnienie, które doceni wielu zwolenników ergonomicznej kuchni.

Czy wrzątek z kranu to rozwiązanie bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się nad stopniem bezpieczeństwa sytuacji, gdy z kranu leci wrzątek. Nie musimy się jednak martwić, bowiem producent zadbał o bezpieczeństwo. Strumień wrzątku uruchamiany jest oddzielnym kurkiem. Bateria z wrzątkiem wyposażona jest w odpowiedni system Child Protect. Posiada właściwe zabezpieczenie – kurek najpierw należy nacisnąć, a dopiero później przekręcić. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko nie jest w stanie samodzielnie odkręcić kranu z wrzątkiem. Ponadto wylewka cały czas pozostaje zimna.

Zalety kranu z wrzątkiem w kuchni

Kran z wrzątkiem jest nowością na polskim rynku. Należy jednak zaznaczyć, że doskonale zdaje egzamin w innych krajach. W dobie, gdzie kuchnia staje się miejscem nie tylko przeznaczonym do przyrządzania posiłków, a służy również spotkaniom towarzyskim, warto zainwestować w rozwiązania, które ułatwią życie. Zwolennicy ergonomicznej kuchni z pewnością powinni zainteresować się kranem, z którego płynie wrzątek. W ten sposób zyskamy wiele czasu. Chcąc przygotować obiad dla rodziny czy znajomych nie musimy czekać aż woda się zagotuje. Teraz wrzątek leci prosto z kranu. Wystarczy tylko odkręcić kurek, by móc na przykład zblanszować warzywa czy zaparzyć kawę lub herbatę. Jeżeli mamy małe dziecko, posiadanie kranu z wrzątkiem również okaże się przydatne. Można bowiem szybko i w łatwy sposób wyparzyć butelki, grzechotki, smoczki, a posiłki przygotować w mgnieniu oka. Kran z wrzątkiem na pewno zyska uznanie osób, które uwielbiają pić herbatę czy kawę. Nie trzeba czekać aż woda zagotuje się w czajniku. Zaparzenie gorącej czekolady, kawy, herbaty zajmie kilka sekund. Oprócz czasu i wygody zyskujesz również miejsce na blacie kuchennym.

Jak działa system baterii kuchennych z wrzątkiem?

Początkowo woda zostaje przefiltrowana, by później trafić do bojlera umieszczonego pod zlewem. Następnie woda podgrzewana jest do temperatury 114 stopni Celsjusza. Dzięki temu wszystkie drobnoustroje w niej zawarte zostają zniszczone. Kolejnym etapem jest schłodzenie wody w przewodach do temperatury 100 stopni Celsjusza. Podgrzewanie 2,5 litra wody trwa 12 minut, następnie podgrzewacz przechodzi w tryb czuwania o niskim poborze mocy 10–12 W na godzinę, a koszt pracy podgrzewacza to nie więcej niż 50 groszy na dzień. Dodatkowo, stosując odpowiedni filtr, zredukujemy związki ołowiu o 90 proc., a związki chloru o 97 proc. Ponadto filtr poprawia smak i zapach wody z wodociągu, wydobywając tym samym lepszy i głębszy smak kawy czy herbaty.

Instalacja modułu grzewczego

Decydując się na innowacyjne rozwiązanie, jakim jest bateria z wrzątkiem, nie musisz liczyć się z przeprowadzeniem remontu, bowiem system Aqua Chef 100C nie wymaga zmian w dotychczasowej instalacji wodnej. Kran z wrzątkiem może zarówno uzupełnić już istniejącą instalację, jak i ją zastąpić. Ponadto jest to najmniejszy obecnie dostępny system na polskim rynku, który bez wątpienia zmieści się w kuchennej szafce. Nie musisz zatem martwić się, że ucierpi estetyka twojej kuchni, bowiem producent zadbał o dyskretną technologię. Żadnych widocznych kabli i podłączeń, co więcej: baterie kuchenne z wrzątkiem będą pasowały do standardowego otworu w blacie, co z pewnością ułatwi ich instalację.