Szara kuchnia daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Jest niezwykle plastyczna. Pasują do niej wszystkie zielone dodatki, zwłaszcza świeże zioła, naturalne drewno oraz dodatki dekoracyjne w różnych kolorach. Szara kuchnia w stylu nowoczesnym nikogo nie dziwi. Ostatnio szara kuchnia pojawia się także w stylu tradycyjnym i nowoczesnej klasyki. Szarość dodaje płycinowym frontom nowoczesności i świeżości. 

Szara kuchnia w stylu nowoczesnym

Coraz chętniej wybieramy szara kuchnię. Mimo stałej dominacji białej kuchni, szara kuchnia zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak dlatego, że w modnych aranżacjach wnętrz kuchnia jest połączona z salonem. A w salonie króluje kolor szary. Szara jest sofa, szare ściany. A że także cały czas bardzo lubimy drewno, szara kuchnia w stylu nowoczesnym nigdy nie jest taka sama.

Zobacz też: antracyt modny kolor ścian

Znakomicie sprawdzają się drewniane blaty i wszelkie drewniane dodatki - deski do krejenia ustawione oparte o ścianę, małe skrzynki na świeże zioła w doniczkach, drewniane tace na których ustawiamy przyprawy. Szara kuchnia w stylu nowoczesnym także ciekawie wygląda z dodatkami dekoracyjnymi w kolorze miętowym, żółtym i różowym. 

Szara kuchnia w nowoczesnym stylu tradycyjnym?

Dlaczego nie? Nowoczesny styl tradycyjny to nowoczesne materiały i kolory w tradycyjnej formie. Okazuje się, że dawne założenia czyli pojemne kredensy, mieszczące w sobie wszystko co jest potrzebne na co dzień w kuchni znajduje się pod ręką.

Zobacz też: modna aranżacja salonu z kuchnią w kolorze szarym

Dlatego teraz tak chętnie powracamy do tej tradycyjnej formy ale w wykonaniu z nowoczesnych materiałów oraz w nieoczekiwanej kolorystyce, czyli na przykład w kolorze szarym. Tradycyjne płycinowe fronty przypominają do złudzenia te z kuchni u babci, jednak są wykonane z nowoczesnych materiałów, często z płyty mdf lakierowanej z efektem matowym. Kolor szary frontów szafek kuchennych tez nie jest tym, którego spodziewamy się w kuchni w stylu tradycyjnym. Dlatego jest to ciekawy element zaskoczenia pozwalający łączyć tradycję z nowoczesnością.