Kuchnia jest obszerna, dlatego znalazło się w niej miejsce na białe szafki z ciągiem roboczym, duży żeliwny piec do wypieku chleba oraz kącik do spożywania posiłków. Aranżacja kuchni w starym dworskim stylu jest urocza, ale nie przesłodzona. Kwieciste dodatki i jasne barwy skutecznie studzą naturalne elementy wystroju jak cegła na suficie oraz kamień na podłodze.

Aranżacja kuchni w starym stylu

Gospodarzom zależało, by kuchnia była wygodna i funkcjonalna. O oryginalnej aranżacji kuchni stanowią naturalne materiały i barwy natury, które przeważają w wystroju kuchni. Meble z bielonego dębu wykonano na zamówienie. Zdobią je uchwyty ceramiczne (kupione we Włoszech) oraz blat z granitu. Piec chlebowy, żeliwny i supernowoczesny gazowy , tworzą całość.. Kafle wykonano na zamówienie na wzór zaczerpnięty z książki „Dwór polski”. Gliniany okap był ręcznie lepiony przez zduna i został obudowany belką ze starej rozebranej stodoły.

Uroku kuchni dodają rolety z tkaniny w piwonie oraz kolebkowy ceglany sufit, który udało się uratować z oryginalnego sufitu.

Aranżacja kuchni jest urocza i przytulna, a wnętrze zdecydowanie sprzyja rodzinnym pogaduchom i wspólnym posiłkom.