Coraz częściej nad blatem w kuchni mocuje się tafle szkła. W zależności od jego rodzaju. Taka dekoracja ściany w nowoczesnej kuchni daje różny efekt. Szkło bezbarwne nad blatem kuchennym ukaże fakturę ściany za nim. Ciekawie będzie wyglądało, jeśli umieścimy za nim fototapetę lub zdjęcie. Mleczne szkło nad blatem kuchennym będzie neutralnym wykończeniem, lakierowane lub barwne da gładką płaszczyznę koloru, a z nadrukiem sitodrukowym spełni funkcję obrazu.

Nowoczesne kuchnie: szkło nad blatem kuchennym

Tańszą przezroczystą przesłoną ściany może być płyta z pleksi. Rozwiązaniem pasującym do niemal każdego rodzaju wnętrza jest wodoodporne lustro. Naklejone na płytę pilśniową i przymocowane do ściany nie tylko zabezpieczy ją przed trwałymi zabrudzeniami, lecz też optycznie powiększy przestrzeń. We współczesną estetykę industrialną doskonale wpisuje się również blacha – gładka lub ryflowana. Umożliwia pokrycie ściany bez wizualnych podziałów i trudnych do utrzymania w czystości połączeń.

Taka dekoracja ściany ze szkłem nad blatem kuchennym sprawi, że nowoczesna kuchnia zyska ciekawego charakteru i nie będzie nudna. Zobacz ZDJĘCIA i pomysły na ciekawą aranżację kuchni ze szkłem!