SZKŁO NAD BLATEM w kuchni: Mała kuchnia w radosnych kolorach - żółte ściany

Mała kuchnia jest aneksem pokoju dziennego. By kuchni i salonowi nadać spójny charakter, właścicielka użyła soczystych kolorów - żółtlke ściany, szkła nad baltem oraz zabawnych dodatków. Nastrój w kuchni tworzy intensywnie żółty kolor ścian. Taka kuchnia spodoba się osobom lubiącym kolorowe wnętrza.

Mała kuchnia w radosnych kolorach: żółte ściany w kuchni
Mała kuchnia w radosnych kolorach: żółte ściany w kuchni
Mała kuchnia w radosnych kolorach: żółte ściany w kuchni

Otwarte kuchnie w większych mieszkaniach to efektowne rozwiązanie. W mniejszych wnętrzach - zazwyczaj konieczność. Dzięki temu na niewielkim metrażu zyskuje się pożądaną przestronność. Tak postąpiła Katarzyna - nie zmieniła zaproponowanego przez dewelopera rozkładu pomieszczeń, czyli połączenia kuchni z pokojem dziennym. Zadbała jedynie o odpowiedni charakter i styl kuchni.

Odważny kolor ścian w kuchni

Kuchnia połączona z salonem wymaga dobrego projektu. Właścicielce zależało na tym, żeby strefa kuchenna i wypoczynkowa pokoju dziennego tworzyły zgraną całość. Pomalowała więc ściany obu części - kuchni i salonu - farbą o odcieniu słonecznej limonki (Tikkurila). Ułożyła też w całym pomieszczeniu jednakową posadzkę - laminowane panele w kolorze ciemnego drewna. Dzięki energetycznemu, żółtemu kolorowi miejsce kulinarnych eksperymentów zyskało przytulną, nietechniczną osobowość. Dodatkowo intensywna barwa ścian sprawia, że pas górnych, ciemnobrązowych szafek kuchennych nie wygląda ciężko.

Pomysł na ścianę nad blatem w kuchni

Katarzyna chciała zamontować nad blatem szkło w takim kolorze, jaki mają ściany. Barwione tafle szkła (lacobel) okazały się zbyt dużym wydatkiem. Wykonawcy podpowiedzieli inne, tańsze rozwiązanie. Szkło maluje się od spodu farbą o identycznym kolorze jak ściana i później przykleja nad kuchennym blatem. Mocowanie (na klej montażowy) szklanego wykończenia ściany w kuchni jest wtedy niewidoczne.

 

Źródło: M jak mieszkanie

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak Projekt: Katarzyna Karpińska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY