Szkło w kuchni jest trendy! Co prawda tradycyjne płytki nadal pojawiają się w aranżacji kuchni, ale to szklane tafle naklejone nad kuchennym blatem cieszą się coraz większą popularnością. Idealnie sprawdzają się w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, prowansalskim czy minimalistycznym. Wystarczy dopasować odpowiedni kolor lub wzór, aby stworzyć niepowtarzalną aranżację kuchni.

Aranżacje kuchni: szkło nad kuchennym blatem

Szkło umieszczone na ścianie w kuchni między blatem, a górnymi szafkami to jeden z najważniejszych trendów w aranżacji kuchni. Z powodzeniem zastępuje ono tradycyjne płytki i oprócz funkcji praktycznej - nie posiada fug, pełni również rolę dekoracyjną. Możemy zdecydować się na jednokolorową taflę szkła jej kolor, dopasowując ją do wnętrza. Najpopularniejsze są stonowane kolory: biel, beż i odcienie szarości. W białych kuchniach często pojawia się również czerń lub mocne kolory, które przełamują monochromatyczność pomieszczenia. Coraz częściej w aranżacji kuchni pojawia się szkło przezroczyste, które nakładamy na tapetę. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, a przy remoncie nie musimy wymieniać całego szkła, a jedynie wybrać nowy wzór tapety bądź grafiki i mamy odmienione wnętrze. Przezroczystą taflę szkła można nakleić również na ścianę z cegieł, betonu architektonicznego lub powierzchnię, na której pojawił się tynk strukturalny. Bezbarwne szkło podkreśli dekoracyjną fakturę ściany, nie zasłaniająć jej wzoru.

Aranżacje kuchni: jaki rodzaj szkła wybrać do kuchni?

Decydując się na szkło do kuchni warto zdecydować się na taflę ze szkła hartowanego. Jest ona odporna na niskie i wysokie temperatury i zdecydowanie bezpieczniejsza od klasycznego lacobelu. Szkło w kuchni jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy ściereczka z mikrofibry i codzienne zabrudzenia nie będą dla nas problemem.