Szare kuchnie: piękne aranżacje 15 kuchni!

Szara kuchnia wdziera się z impetem w poczet modnych kuchni tego sezonu! Przy użyciu jakich materiałów stworzyć możemy modną, szarą kuchnię? Czy w grę wchodzi tylko szary odcień frontów szafek kuchennych? Jak używać betonu strukturalnego, łupka kamiennego czy szarych tapet w kuchni? Razem z nami stwórz modną i szykowną szarą kuchnię!

Projekt kuchni z wyspą Studio Potorska
Szara kuchnia z łupkiem kamiennym
Dekoracja ściany w kuchni
Nad blatem w kuchni: kamień
Szare szafki kuchenne w szarej kuchni

Szara kuchnia to pojęcie niezwykle szerokie w interpretacji aranżacji kuchni. Projekt kuchni w odcieniach szarości może być utrzymany zarówno w nowoczesnym, industrialnym klimacie loftów, jak i w zupełnie klasycznej, inspirowanej stylem angielskim, stylistyce. Cały kunszt aranżacji szarej kuchni leży nie tylko w odcieniu szarości, położonym na ścianach w kuchni czy w przestrzeni ponad blatem kuchennym, ale w rodzaju zastosowanych materiałów. Jakie materiały sprawdzą się najlepiej w aranżacji szarej kuchni?

Szara kuchnia: beton strukturalny

Beton strukturalny coraz częściej spotykany jest w dość nieoczywistych interpretacjach we wnętrzach mieszkań. Oprócz ciekawych interpretacji zacierek betonu na ścianach (wszystkich bądź wybranej, na ścianie ponad blatem kuchennym czy jako wykończenie wyspy kuchennej), strukturę bądź wygląd betonu bardzo często odnajdujemy w przestrzeni podłogi w kuchni, blatu kuchennego czy jako wykończenie parapetów tudzież przestrzeni ponad blatem. Odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią i uszkodzeniami technicznymi struktura betonu wprowadza nietypowy, industrialny i bardzo techniczny charakter w aranżacji szarej kuchni. W zależności od dobranych do betonu szafek kuchennych i elementów dekoracji szarej kuchni, uzyskać możemy konsekwentną aranżację w stylu industrialnym i loftowym, bądź eklektyczny i bardziej przytulny wizerunek nowoczesnej szarej kuchni.

Minimalistyczna szara kuchnia
camera

Modna szara kuchnia w różnych stylach

LISTA ZAKUPÓW

Szara kuchnia: okładzina z łupka kamiennego

Kamień jako okładzina we wnętrzach, znany jest już od kilku sezonów. Niemniej łupek jako element frontów szafek kuchennych jest już swoistym oryginałem. Nieregularna faktura łupka kamiennego wprowadza ruch i ciekawą interpretację w aranżacji szarej kuchni. Chropowata, zróżnicowana faktura okleiny i jej ciemnoszare wybarwienie to niezwykle dekoracyjny detal we wnętrzu szarej kuchni. Tak surowa i ciężka w odbiorze interpretacja aranżacji szarej kuchni wymaga dodania cieplejszych akcentów w dodatkach - drewnianej podłogi, zabytkowej witrynki zawieszonej ponad blatem roboczym czy ciepłych odcieni tekstyliów kuchennych.

Szara kuchnia: szara tapeta w kuchni

Tapeta w szarej kuchni wymaga, z oczywistych względów, odpowiedniego zabezpieczenia - przed wilgocią i osadami powstałymi w wyniku gotowania. Nie starajmy się umieszczać tapety w przestrzeni bezpośrednio skorelowanej z miejscem, gdzie gotujemy (kuchenka). Motyw tapety można przemycić na ścianie ponad blatem kuchennym, jeśli kuchnia znajduje się na odsuniętej wyspie kuchennej, zabezpieczając całość szklaną i przezierną taflą. Dzięki temu nasz ulubiony wzór tapety znajdzie swoje miejsce w przestrzeni szarej kuchni, a sprzątanie przestrzeni roboczej będzie dziecinnie proste.

NIE PRZEGAP

Wzór płytek
camera

Czarno-biała kuchnia: modne i ponadczasowe aranżacje

LISTA ZAKUPÓW

Czerwone ściany i biała kuchnia
camera

Wybieramy kolorową kuchnię: inspiracje na kolory w kuchni

LISTA ZAKUPÓW

Biała wyspa kuchenna z drewnianym blatem
camera

Biała wyspa kuchenna: zdjęcia, aranżacje, stylizacje

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 1
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Radosław Wojnar, Łukasz Kozyra/Miód Malina Studio, Konrad Kalbarczyk, Bernard Białorucki, Mariusz Purta, Michał Przeździk-Buczkowski, Marcin Czechowicz, Damian Osak

POLECANE ARTYKUŁY