SZARA KUCHNIA: inspirująca aranżacja kuchni [ZDJĘCIA KUCHNI] z prawdziwego mieszkania

Szara kuchnia kojarzy się z zimnym wystrojem. Oto aranżacja kuchni, która mimo że jest nowoczesna i w kolorze szarym, ma ciepły klimat. Obejrzyj inspirujące zdjęcia kuchni w bloku, która została połączona z salonem i urządzona szarymi meblami.

Szara kuchnia zdjęcia
Szara kuchnia zdjęcia
Szara kuchnia zdjęcia
Szara kuchnia zdjęcia
Szara kuchnia zdjęcia

Oto szara kuchnia, która została urządzona w mieszkaniu w bloku o pow. 60 m2. Właściciele jasno określili swoje potrzeby zlecając aranżację kuchni profesjonalistom. Szara kuchnia ma mieć styl nowoczesny, dużo światła, proste wyposażenie, ale z elementami wprowadzającymi przytulną atmosferę. Aranżacja kuchni została powierzona specjalistkom z pracowni V-Projekt. W galerii prezentujemy zdjęcia kuchni - zobacz szarą kuchnię w 7 ujęciach. Kolor szary jest elegancki, szlachetny i... czy na pewno chłodny? Dużo zależy od materiału – grube sploty, matowe powierzchnie, wrażenie trójwymiarowości ocieplają szarość. Szara kuchnia będzie przytulna jeśli dodamy jej odpowiednie towarzystwo – drewno, skórę, czy odpowiednie oświetlenie.

Aranżacja kuchni w bloku

Kuchnia „utraciła” ścianę i stała się częścią powiększonej strefy dziennej. Aranżacja kuchni połączonej z salonem sprzyja bliskości i rodzinnym spotakniom, teraz można wylegiwać się na kanapie, gotować, oglądać telewizję i przyjmować gości przy wygodnym stole. Pani domu chciała, aby aranżacja kuchni była nowoczesna, jasna i oczywiście funkcjonalna. Projektantki wnętrz zaproponowały otwartą kuchnię, którą od salonu dzieli wyspa, lekko zasłaniająca część kuchenną, a jednocześnie pozwalająca na uczestniczenie w tym, co się dzieje w salonie, lub oglądanie telewizji.

Szara kuchnia: szara i biała zabudowa kuchenna

Powstała szara kuchnia, nowoczesna i funkcjonalna. Zabudowa kuchenna i wyspa wykonane są z MDF-u pomalowanego na kolor szary i biały. Blat kuchenny to imitujący ciemny beton postforming (płyta wiórowa z powierzchnią utwardzoną i impregnowaną żywicami). Meble kuchenne i wyspa zostały zaprojektowane przez architektki i wykonane w firmie Alfamebel Manufaktura.

Szara kuchnia elementy wyposażenia

W prezentowanej aranżacji kuchni wykorzystano następujące elementy wyposażenia: lampa czarna nad stołem – VOX; lampy nad wyspą – Mardom; stół i meble kuchenne – na zamówienie w Alfamebel Manufaktura; panele podłogowe Berry Floor – Podłogarnia

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Dominika Olszyna Projekt kuchni: Weronika Steffen-Lotarska, Olga Januszkiewicz/V-Projekt Pracownia Projektowa Zdjęcia: Łukasz Kozyra/Miód Malina Studio

POLECANE ARTYKUŁY