Sufit podwieszany często pojawia się w aranżacji kuchni. Ma zastosowanie praktyczne, a także dekoracyjne we wnętrzu. Sufity podwieszane montuje się z płyt gipsowo-kartonowych. Można w nich wycinać ciekawe otwory i montować efektowne podświetlenie. Sufit podwieszany w kuchni z płyt giposowo-kartonowych zamocowanych na ruszcie pozwala zasłonić niestarannie wykonany strop, którego nie musimy podczas remontu odnawiać.

Zobacz też: pomysły na sufit inny niż biały >>>

W takim suficie można też ukryć przewody elektryczne i wentylacyjne. Zamontowany nad wyspą kuchenną umożliwia ukrycie instalacji. W suficie podwieszanym montuje się też oświetlenie, które doskonale sprawdza się w kuchni. Mogą to być lampy halogenowe, czy taśmy ledowe do dekoracyjnego podświetlania krawędzi sufitu.

Aranżacja kuchni z sufitem podwieszanym

Sufit podwieszany powinien być dobrze pomyślany, tak aby był praktycznym i estetycznym elementem wykończenia wnętrza. Technologia podwieszania płyt gipsowo-kartonowych pozwala uzyskać w aranżacji kuchni z sufitem podwieszanym efekt trójwymiarowości. Sufit we wnętrzu nie jest dzięki temu jednolitą płaszczyzną, jego powierzchnię mogą urozmaicać wnęki, uskoki.

Zobacz też: sufit napinany jak wygląd we wnętrzu >>>

W aranżacji kuchni otwartej na salon sufit podwieszany jest też sposobem na optyczne wydzielenie pomieszczeń obu stref - kuchennej i salonowej. Decydując się na sufit podwieszany pamiętajmy, że jego montaż obniża wnętrze o kilka lub kilkanaście centymetrów. Ważne jeśli planujemy wysoką zabudowę kuchenną i chcemy dobrze zagospodarować każdy centymetr wnętrza kuchni. W galerii zdjęć wybraliśmy kilka aranżacji kuchni z sufitem podwieszanym - inspiracja dla wszystkich, który podoba się takie wykończenie. Decydując się na sufit podwieszany, pamiętajmy by nie przesadzić z jego fikuśnym kształtem (falami, wnękami, usokami), aby nie uzyskać w aranżacji efektu kiczu.

Wideo: sufit podwieszany - warto wiedzieć

Sufity podwieszane od wielu lat pojawiają się w aranżacji naszych mieszkań. Ich funkcjonalność pozwala na zastosowanie ich w różnych miejscach, np. w dużych pokojach, gdzie dzięki sufitom podwieszanym możemy ukryć wszystkie kable, w kuchniach, łazienkach, czy przedpokojach. Co dają sufity podwieszane i co jeszcze warto o nich wiedzieć zapytaliśmy eksperta.