Ściany w kuchni są w sposób szczególny narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego na pokrycie ścian warto wybrać taki materiał, który będzie przede wszystkim łatwy w utrzymaniu. Kafelki są niezwykle popularnym i chętnie wykorzystywanym materiałem do pokrycia ścian w kuchni. Zobacz propozycję płytek kuchennych do aranżacji kuchni w wielu stylach!

Aranżacja kuchni w stylu klasycznym

Kuchnie urządzone w stylu klasycznym to połączenie wyszukanej stylistyki z maksimum funkcjonalności. Dla niewielkich przestrzeni kuchennych zalecane jest stonowana kolorystyka. W aranżacji kuchni klasycznej z reguły pierwsze skrzypce grają meble, których estetykę dominuje detal. Bogato zdobione drzwiczki kuchennej zabudowy idealnie wpisują się w klasykę wnętrz kuchnennych. W przypadku dominującej formy mebli, należy zadbać o delikatniejsze, łagodne tło. Idealnie w tej roli sprawdzą się gładkie kafelki, wzbogacone jedynie pojedynczym dekorem. Dopełnieniem aranżacji kuchni w stylu klasycznym będą płytki z motywami typowo kuchennymi.

Kuchnia rustykalna: swojskość i klimat Prowansji

Kuchnia rustykalna to królestwo osób celebrujących wspólne posiłki i miłośników swojskiej tradycji. Wnętrza kuchenne w stylistyce rustykalnej  to przeciwieństwo stonowanych, nowoczesnych i designerskich wnętrz. Styl wyznacza tutaj prostota oraz dążenie do spójności z naturą. Z reguły, w rustykalnych wnętrzach dominują elementy inspirowane sztuką ludową i tradycyjnym rzemiosłem. W tak bogatych wnętrzach idealnie sprawdzą się płytki kuchenne w kolorystyce brązów i beży w rustykalnym wydaniu. Stonowaną kolorystykę ścian możemy przełamać interesującym wzorem ściennym. Wówczas, aranżacja kuchni będzie przywodziła na myśl iście sielski krajobraz i wprowadzi do kuchennego wnętrza nutkę swojskości. W kuchniach rustykalnych idealnie zaprezentują się także motywy inspirowane urokliwą Prowansją. Każda kuchnia nabierze wyjątkowo przytulnego i domowego klimatu, jeśli wprowadzimy do niej sielski kwiat lawendy zaaranżowany na dekorach.

Nowoczesna kuchnia: biel, szarość i beż

Nowoczesna kuchnia charakteryzuje się wyważeniem kolorystycznym i dbałością o każdy najmniejszy szczegół. W aranżacji kuchni nowoczesnej istotne znaczenie mają całe powierzchnie ścian, na których tle tworzy się kompozycje z szafek i urządzeń kuchennych. W takim otoczeniu świetnie zaprezentują się płytki w neutralnych barwach: biele, szarości, a także miodowy brąz. Jeśli chcemy jednak wprowadzić do wnętrza kuchennego charakterystyczny akcent, możemy zdecydować się na przełamanie stonowanej palety kolorystycznej designerskim dekorem. Dekoracyjny akcent na ścianie sprawdzi się także w minimalistycznym wnętrzu.