Ściany kuchni warto ozdobić drewnem. Sprawdzi się ono zwłaszcza na ścianie nad blatem w kuchni. Drewno w kuchni nie tylko ochroni ściany, ale będzie ładnie wyglądało nad blatem. A dodatkowo ociepli wystrój wnętrza.

Ściany kuchni: drewno nad blatem w kuchni

Dzisiaj w aranżacji ścian kuchni można sięgnąć po drewno nad blatem. Jest to możliwe głównie dzięki nowym technologiom produkcji materiałów drewnopochodnych. Na ściany kuchni, gdzie zainstalowano płytę elektryczną lub indukcyjną, można użyć paneli ściennych drewnianych lub laminowanych. Są lekkie, trwałe, estetyczne i dostępne w różnorodnych dekorach. Wykonane są na bazie płyt LD F lub MD F pokrytych jednostronnie folią dekoracyjną. Naśladują zarówno drewno rodzime, jak i egzotyczne.

Nad blatem w kuchni modne są także płyty wiórowe pokryte fornirem z różnych gatunków drewna albo laminatem naśladującym drewno. Szczególnie  efektowne są płyty fornirowane. Na ściany kuchni warto wykorzystywać te z fornirem z twardych gatunków drewna zawierających naturalne olejki impregnujące powierzchnię. Płyty kupuje się wraz z całym systemem mocowania, który zapewnia szczelny i trwały montaż.