Ściana w kuchni: aranżacja kuchni wykończonej brukiem drewnianym

Ściana w kuchni nie musi być nudna czy monotonna. I nie musi też być pokryta glazurą. Proponujemy nietypowe wykończenie kuchennej ściany brukiem drewnianym. Zobacz aranżację kuchni i przeczytaj wskazówki, jak wykonać drewnianą glazurę z bruku modrzewiowego.

Ściana w kuchni. Aranżacja kuchni wykończonej brukiem drewnianym
Ściana w kuchni. Aranżacja kuchni wykończonej brukiem drewnianym
Ściana w kuchni. Aranżacja kuchni wykończonej brukiem drewnianym

Kafelki są materiałem trwałym i łatwym do utrzymania w czystości, dlatego ścianę nad blatem kuchennym zazwyczaj pokrywamy glazurą. Jednak ułożenie glazury wymaga wprawy albo pomocy fachowca. Kafelkowa ściana w kuchni nie pozwala także na zmianę wystroju kuchni bez kłopotliwego remontu (trzeba skuć płytki). Dlatego zwolennicy nietypowych rozwiązań muszą poszukać czegoś innego. Dla tych, którzy lubią wnętrza utrzymane w zgodzie z naturą, polecamy drewno.

Aranżacja kuchni z drewnem: porada architekta

Drewno można z powodzeniem zastosować w kuchni, zarówno do wykończenia ścian i podłóg, jak i wykonania kuchennych detali. Trzeba tylko pamiętać o zabezpieczeniu drewna przed wilgocią. Drewniane elemety można na przykład pokryć olejem impregnującym.

Aranżacja kuchni z drewnianym brukiem na ścianie

Do dekoracji kuchni użyto bruku modrzewiowego. Kostki bruku zostały przeszlifowane i zabezpieczone olejem impregnującym (takim samym, jakiego używa się do ochrony blatów kuchennych). Następnie kostki bruku należy nakleić na arkusz sklejki o grubości 4 mm. Sklejkę z brukiem można przytwierdzić do ściany w kuchni za pomocą wkrętów.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Jan Beyga , Tekst: Kira Karpińska Zdjęcia: Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY