Jeszcze kilkanaście lat temu w obecnej kuchni rezydowały... konie. Aranżacja kuchni powstała w zaadaptowanej na cele mieszkaniowe stajni. Kuchnia rustykalna w cegle jest przytulna, a w miejscu boksów i poideł stoi murowana wyspa kuchenna, w kątach natomiast znalazły schronienie stare urządzenia i sprzęty domowe.

Przytulna aranżacja kuchni

Kuchnia rustykalna w swoim sercu ma wyspę z dobudowanym barkiem. Przy nim indyjskie krzesła z drewna sezamowego. Murowaną zabudowę kuchenną i podłogę zrobiono ze starych cegieł pochodzących z rozbieranych warmińskich domów. Ceglana obudowa i kształt okien kojarzą się bardziej ze starym zamkiem niż z dawną stajnią. Kuchnia rustykalna nie jest zbyt dobrze oświetlona, dlatego gospodyni zadbała o odpowiednie oświetlenie i wyposażenie w jasnych kolorach: blaty, meble z litej sosny oraz białe i kremowe naczynia. Szerokie sklepione łukiem wejście prowadzi w stronę salonu. Kiedyś wjeżdżały tędy wozy z sianem. Kuchnia rustykalna dzięki ceglanym murom kontrastują z nowoczesnym sprzętem AGD nabiera klimatu.

Kuchnia rustykalna w cegle

Aranżacja kuchni z warmińską cegłą, drewnianymi sosnowymi i świerkowymi belkami oraz kolonialnymi meblami tworzy zaskakujące zestawienie. Szybki w drzwiach zdobią malunki wykonane przez Waldemara Majchera, inspiracją zaś były motywy z warmińskich i mazurskich kafli. Na ceglanej podłodze perski dywan kupiony w warszawskim antykwariacie. Fronty mebli z sosnowego, bielonego drewna wykonał na zamówienie zaprzyjaźniony stolarz. Rustykalna kuchnia ma również strefę jadalni. Masywny stół z mahoniu i sezamowe krzesła były świadkami niejednej biesiady. Na ciemnym blacie świetnie wyglądają jasne talerze i półmiski. Kremowa ceramika w prowansalskim stylu to ulubiony serwis właścicielki. Przy każdym nakryciu ciężkie i ozdobne antyczne sztućce ze zbiorów pani domu. Metalowe lampy pochodzą z AlmiDécor. Na ścianie obraz autorstwa Waldemara Majchera.