Projekty kuchni wymagają uwzględnienia powierzchni wnętrza, nawyków domowników i stylu pozostałej części mieszkania. Inaczej zaprojektujemy kuchnię, w której domownicy będą często gotować i przyjmować gości, a jeszcze inaczej, gdy w białej kuchni będziemy tylko parzyć kawę i jeść szybkie śniadanie.

Projekty kuchni: biała kuchnia jest modna

Od kilku lat utrzymuje się trend na białe kuchnie. Nic dziwnego, ponieważ kuchnie w takim stylu wyglądają nowocześnie i ładnie. Jeśli jeszcze w projekcie kuchni uwzględnimy jej funkcjonalne aspekty, zadowolenie z białej kuchni gwarantowane. Biała kuchnia będzie wyglądała ładnie, gdy zdecydujemy się na fronty mebli z połyskiem, bądź matowe. Matowe mogą okazać się praktyczniejsze – mniej będzie na nich widać odciski palców.

Projekty kuchni: łącz kolory

Biała kuchnia dobrze łączy się z wieloma kolorami, a także nietypowym wykończeniem – drewnem, betonowymi płytami, czy szkłem. Dlatego w projekcie kuchni możemy ciekawie połączyć barwy. Uważajmy jednak, aby nie wprowadzić do wnętrza kolorystycznego chaosu, jeśli wybierzemy za dużo różnych barw. Projekt białej kuchni doskonale nadaje się do małych wnętrz, ponieważ jasny kolor dodatkowo optycznie powiększy wnętrze.

Ładne projekty kuchni i ciekawe inspiracje na białą kuchnię znajdziesz w naszej galerii.