Duża i przestronna jadalnia jest wpisana w listę pragnień niejednej Pani domu. Przy dużym stole w miłym towarzystwie posiłki smakują znacznie lepiej. Ale co zrobić, gdy nasza kuchnia jest zbyt mała na salonową jadalnię? Doradzamy jak stworzyć projekt małej kuchni z jadalnią, mając małą przestrzeń do wykorzystania. Nie zapominając jednocześnie o zachowaniu stylowości, gustu i smaku.

Mała kuchnia: ciekawe rozwiązania

Projektując przestrzeń małej kuchni trzeba być bardzo rozważnym i przemyśleć każdy metr pomieszczenia, tym bardziej jeśli chcesz znaleźć miejsce na kącik jadalny. Szafki na naczynia, bądź zmywarka, sprzęt AGD, blat kuchenny i mały stolik śniadaniowy – to elementy, które musisz w niej umieścić, zatem przemyśl ich rozmieszczenie najdokładniej. W małej kuchni z jadalnią należy użyć jasnych, rozbielonych kolorów, odcienie brązu, beżu i bieli. Dla kontrastu – styliści radzą dodać dodatki w bardziej zdecydowanych kolorach. Dodatkowo projekt kuchni można ocieplić delikatnie zdobionymi doniczkami dla roślin i wiszącymi ziołami nad kuchnią. Elementy kuchni o polerowanej powierzchni: błyszczące fronty zmywarki, lodówki, czy szafek dodatkowo dadzą efekt powiększenia kuchni, poprzez efekt odbicia światła.

Mała kuchnia: pomysły na stół

Stół – centralne miejsce posiłków Twojej rodziny i kuchnia – miejsce gotowania i przyrządzania smacznych posiłków. Jak połączyć te dwa ważne miejsca domu? Jaki kształt stołu dopasować, jak styl krzeseł dobrać i jakie zaprojektować meble kuchenne? Jest to zadanie podwójnie utrudnione, gdy posiadasz małą kuchnię, wtedy wstawienie stołu i krzeseł jest dość skomplikowane. Projektanci wnętrz w tematyce - łączenia małej kuchni z jadalnią mogą wiele nam pomóc. Problem tkwi w kształcie stołu, jego wielkości, czy znalezienia innych wariantów na jadalny kącik w kuchni. W małej kuchni blat jadalny nie musi być zamocowany na stałe, może być schowany w ścianie, bądź w zabudowie. To jedno z lepszym rozwiązań. Nowoczesne rozwiązania prezentują blat stołu wsuwany pod blat. Zawsze sprawdza się również bufet, który będzie miejsca na posiłek oraz roboczym blatem na czas przygotowywania posiłku.

Znaleźliśmy kilka rozwiązań dla Ciebie, by Twoja mała kuchnia wyglądał fajnie i praktycznie w połączeniu z mile urządzoną jadalnią. Zobacz nasze pomysły w GALERII, jak zaaranżować kuchnię z jadalnią na niewielkiej przestrzeni.