Projekt kuchni zachwyca umiejętnym połączenie różnych stylów i faktur. Na pozór rożne stylistyki, zestawione w jednym wnętrzu tworzą oryginalną i nietuzinkową aranżację kuchni. Początkowo powierzchnia użytkowa wnętrza kuchni wynosiła zaledwie 9 mkw. Celem powiększenia przestrzeni kuchni tak, by umożliwiła ona zaprojektowanie strefy śniadaniowej z niewielki stołem, projektantka z pracowni Desi-Studio zdecydowała się na likwidację jednej z łazienek. Otrzymaną w ten sposób przestrzeń podzielono między sypialnię i kuchnię. Wystrój kuchni utrzymano w jasnej kolorystyce. Meble kuchenne to kolekcja Ädel, IKEA. Wystrój kuchni z IKEA nabrał przytulności przed drewniane elementy oraz czerwone dodatki i sprzęty w klimacie retro.

Kuchnia IKEA projekt: pomysłowe rozwiązania

Biała kuchnia - meble IKEA została częściowo otwarta na salon i jadalnię, poprzez zaprojektowanie niewielkiego okna, które przysłonięto zbrojonym szkłem. Takie rozwiązania w projekcie kuchni pozwala na całkowite odizolowanie w razie potrzeby wnętrza kuchni od strefy salonu. Ten sam element został powtórzony w wyłożonej czerwonymi cegiełkami wnęce służącej do przechowywania naczyń oraz przypraw. Projekt kuchni charakteryzują oryginalne pomysły i nietuzinkowe rozwiązania. Jednym z nich są charakterystyczne uchwyty lodówki przypominające klamki amerykańskich wozów z lat 50. Ciekawym elementem wystroju białej kuchni są także uchwyty szafek w różnych stylach. Niewielki metraż kuchni wymagał od projektantki pomysłowych i nietypowych rozwiązań. Funkcję ławy z oparciem pełni niewielka ławka i umocowany na ścianie kuchenny reling, na którym powieszono poduszki. Projekt kącika jadalnego w prezentowanej aranżacji kuchni przywodzi na myśl stylistykę boksów z amerykańskich barów - blat i dwie ławki. Całość wzbogacono dzięki oryginalnym stołkom-beczkom, które są jednocześnie dodatkowymi pojemnikami do przechowywania drobiazgów.

Projekt kuchni: wystrój w różnych stylach

W aranżacji kuchni z IKEA przeplatają się elementy typowe dla różnych metropolii, dzięki temu wystrój kuchni jest dość oryginalny. W sąsiedztwie strefy jadalnej urządzonej w amerykańskim stylu, spotykamy akcenty francuskiego bistro, czyli charakterystyczne kafelki-cegiełki, obrazki z łyżką i widelcem, a także lampę w kształcie cylindra. Całości aranżacji białej kuchni dopełniają loftowe motywy - oświetlenie sufitowe na stalowych linkach oraz kafle przypominające kolorem beton i zbrojone szkło. Lekkości w wystroju kuchni dodają białe ściany i fronty zabudowy kuchennej. Na podłodze ułożono kafle imitujące beton, które idealnie współgrają z cegiełkami na ścianie w kolorze waniliowym. W takim otoczeniu zaskakuje charakterystyczny okap – stalowa rura wycelowana w płytę grzejną. Całości dopełnia przejście z przedpokoju, które obramowano stalowymi profilami charakterystycznymi dla loftów. Takie rozwiązanie wprowadza nieco surowości do klimatycznej przestrzeni białej kuchni z IKEA.

Kuchnia IKEA: kosztorys

Zabudowa meblowa kuchnia Ädel, IKEA - 6800 zł
Lodówka RK60359OR, Gorenje - 3000 zł
Piekarnik, Amica - 1149 zł
Płyta, Ariston - 1369 zł
Okap, Candy -1500 zł
Zlewozmywak, Deante - 700 zł
Bateria, Teka - 900 zł
Zabudowa szklana (drzwi i wnęka) - 4800 zł
Zmywarka, Bosch - 2500 zł

RAZEM koszt urządzenia kuchni z meblami IKEA: 22 718 zł