Masz w planach nową aranżację kuchni albo chcesz odswieżyć jej wystrój? Jeśli jesteś miłośnikiem klasycznych, przywołujących przeszłość rozwiązań aranżacyjnych, ale jednocześnie pociągają cię też nowoczesne, nieco surowe formy, zainspiruj się projektem kuchni w stylu retro z nutą industrialną. Przy tworzeniu tej aranżacji kuchni, właścicielka postanowiła nie przeprowadzać generalnego remontu, ani nie wstawiać nowych mebli kuchennych czy sprzętów – wystarczyło kilka zmian, głównie kolorystycznych, by kuchnia nabrała zupełnie nowego charakteru. Jest to świetna inspiracje na odnowienie kuchni i rewelacyjną zmianę wystroju.

Aranżacja kuchni: odnowione meble kuchenne i ciekawe dodatki

Wystrój kuchni znajdującej się w mieszkaniu w klimatycznym, przedwojennym domu utrzymany jest przede wszystkim w stylistyce retro. Głównym elementem wprowadzającym klasyczną, nieco staroświecką atmosferę jest zabudowa kuchenna, której właścicielka postanowiła nie wymieniać na nową przy okazji metamorfozy kuchni – zamiast tego, została ona odmalowana, dzięki czemu zyskała nowe życie. Stylizowane, pomalowane na pastelowy odcień szarości fronty szafek kuchennych i szuflad, okraszone dekoracyjnymi, udającymi wiekowe, gałkami, sprawiają, że aranżacja kuchni nabiera charakteru pomieszczenia do przyrządzania posiłków z początku ubiegłego wieku. Wrażenia dopełniają takie elementy wyposażenia jak ozdobny żyrandol, mosiężna armatura czy góra starego kredensu kupiona na targu staroci. Dodatkowo, na prostych, szarych półkach i ocieplających wnętrze kuchni beżowych blatach znajduje się bogactwo naczyń i przeróżnego rodzaju akcesoriów kuchennych w stylu retro.

Projekt kuchni: wystrój retro industrial

Wszystkie te elementy w aranżacji kuchni zestawione są z nowoczesnym, metalowym sprzętem AGD, industrialnymi lampami, neonem i designerskim stolikiem. Utrzymane w jasnym odcieniu szare ściany, biała podłoga i klinkier udający starą cegłę na jednej ze ścian nadają aranżacji kuchni loftowego charakteru, który doskonale kontrastuje z miękkimi, staroświeckimi formami wyposażenia w stylu retro. Niezwykle ciekawymi elementami wystroju kuchni są ściana pomalowana farbą tablicową, po której można pisać kredą i zrobiona na wymiar skrzynia pod oknem, która, w zestawie z nowoczesnymi stolikiem i krzesłami, tworzy mini-jadalnię, idealnie nadającą się również na komfortową przestrzeń do relaksu. Przy okazji spełnia ona również rolę schowka na wodę i zapasy. Wszystko to tworzy efektowną aranżację kuchni w stylu retro z elementami loftu, zapewniającą przytulność, wygodę i funkcjonalność wnętrza.

Projekt i aranżacja kuchni: kosztorys

 • przemalowanie szafek kuchennych i zrobienie skrzyni u stolarza: 3500 zł
 • cyklinowanie i przemalowanie podłogi: 1370 zł
 • malowanie ścian: 700 zł
 • klinkier: 1700 zł
 • góra kredensu (targ staroci na Kole): 500 zł
 • gałki: 400 zł
 • płytki ścienne Listelli, TTW Bartycka: 1000 zł
 • oświetlenie: 1350 zł
 • neon Pycha mi! (neonzawodowiec.pl): 500 zł
 • stolik Hopla (Dado Design): 1476 zł
 • krzesło RM56 (Dado Design): 1600 zł


Razem: 14 096 zł