Styl loft to otwarte, duże przestrzenie z ponadczasową bielą i szarością w roli głównej. W myśl tych założeń kuchnia również powinna mieć charakter otwarty i być integralną częścią aranżacji całego wnętrza. Wszystkie elementy stylu loftowego udało się zrealizować właścicielom mieszkania w bloku, które mieści się na warszawskim Wilanowie.

Projekt kuchni: duża kuchnia połączona z pokojem dziennym

Duża kuchnia w 130-metrowym mieszkaniu zajmuje ważne miejsce, łacząc się z pokojem dziennym i tworząc ogromną przestrzeń. Właścicielom zależało, aby wyglądała ona jak w projekcie sprzed lat, który znaleźli kiedyś w magazynie M jak Mieszkanie. Co prawda z tamtego projektu został tylko beton na podłodze, cegły na ścianach (obydwoje lubią styl przytulnego loftu) i ponadczasowa biel, ale przy pomocy Tomasza Wieczorka z pracowni T-Design udało im się stworzyć wnętrze o jakim marzyli. Ważnym elementem aranżacji kuchni jest wyspa kuchenna, której rama została wykonana ze staronu czyli płyty mineralno-akrylowej wspartej na słupie konstrukcyjnym. Ścianę kuchenną za wyspą zajmują szafy, których wnętrza zaprojektowano na specjalne zamówienie właścicielki. Fronty szafek zostały pokryte farbą tablicową, a taborety przy wyspie to zakup w USA.

Projekt kuchni: jadalnia integralną częścią otwartej kuchni

Ważnym elementem aranżacji przestronnej kuchni jest mały kącik jadalniany. Znalazł się w nim duży biały stół 4 You by Vox – Meble VOX zestawiony z krzesłami różnych marek. Niektóre z nich to ikony designu, które zostały zestawione z metalowymi krzesłami Reidar dostępnymi w najpopularniejszej sieciówce wnętrzarskiej jaką jest IKEA. W grudniu stół zmienia swoje miejsce i zostaje wysunięty na środek salonu. Jego miejsce zajmuje duża, rozłożysta choinka. W galerii znajdziecie więcej zdjęć przestronnej kuchni w minimalistycznym stylu!

Nowoczesna kuchnia: jak ją urządzić WIDEO: