Mawia się, że kuchnia to serce każdego domu. Centrum mieszkania, w którym spotykamy się na rodzinnym obiedzie, toczymy rozmowy o codziennym życiu. Warto zadbać więc o to, by projekt kuchni decydował o wyjątkowości wnętrza i był odzwierciedleniem osobowości lokatorów. Dopiero w takim wnętrzu mamy szansę poczuć się jak w domu...

Projekt kuchni: oryginalna mieszanka stylów

Założeniem projektowym była aranżacja kuchni, która będzie utrzymana w stylu nowoczesnym, a jednocześnie będzie zachwycać ciepłym, rodzinnym klimatem. Prezentowany projekt kuchni zakłada nowoczesne wnętrze z podkreśleniem charakterystycznych elementów secesyjnej kamienicy. Aranżację charakteryzuje mieszanka stylów, gdzie nowoczesność przeplata się z tradycyjnymi elementami, tworząc zestaw niepowtarzalny i niezwykle klimatyczny. Przestronne wnętrze z cegłą na ścianie, dopełnione oryginalnymi przedmiotami tworzy urokliwą kuchnię z duszą. Przestrzeń, na której zaprojektowano kuchnię to pomieszczenie o łącznej powierzchni ponad 20 mkw. Największą zaletą przestrzeni wydaje się być ogromne okno balkonowe zapewniając maksymalne doświetlenie przestrzeni.

Kuchenne wnętrze z cegłą na ścianie

Na pozycję bohatera kuchennego wnętrza aspiruje surowa cegła na ścianie. Ta w połączeniu w lakierowanymi frontami kuchennej zabudowy i dębowym blatem tworzy związek idealny. Urok ceglanej ściany został podkreślony dzięki punktowemu oświetleniu. Pomysłowym rozwiązaniem było także pomalowanie pozostałych ścian na kolor szary. Strefę jadalną wyznacza drewniany stół z prostymi krzesłami w kolorze białym. Projektantka zdecydowała się na zrezygnowanie z wiszących szafek, a zamiast nich zaplanowała jedynie pojedyncze półki, które są jednocześnie idealnym rozwiązaniem do eksponowania oryginalnej kolekcji właścicieli. Wśród niej króluje moździerz, blaszany imbryk z Maroka czy grzebień z Kamerunu. Przedmioty mające wyjątkową wartość dla lokatorów są jednocześnie ozdobą wnętrza kuchni, która buduje charakterystyczny klimat przestrzeni. Klimatyczną aranżację kuchni domyka drewniana podłoga, która decyduje o przytulności wnętrza.

Galerie zdjęć: inspiracje na wnętrza w cegłą na ścianie